Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije verwerpt Europese migratiedeal, andere landen positief

Hongarije verwerpt Europese migratiedeal, andere landen positief

BOEDAPEST/MADRID/ROME (ANP/AFP) - Hongarije wijst de migratiedeal die Europese landen zijn overeengekomen volstrekt af. Minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijarto zei dat zijn land het migratiepact "in de sterkst mogelijke bewoordingen verwerpt". De bewindsman zei dat "niemand in Brussel of waar dan ook Hongarije kan dwingen tegen zijn zin mensen toe te laten".

Elders klonken in Europese hoofdsteden positievere geluiden over de woensdag na lange onderhandelingen tot stand gekomen deal. De Spaanse premier Pedro Sánchez noemde het de sleutel voor het beheersen van de migratie. Zijn Duitse collega Olaf Scholz meent dat met de overeenkomst veel lasten van de illegale immigratie in landen worden verlicht, inclusief Duitsland.

Spanje kreeg dit jaar al rond de 53.000 illegalen binnen. Dat is 76 procent meer dan vorig jaar. Maar dit is een peulenschil vergeleken met Italië waar dit jaar al meer dan 150.000 illegalen aan land gingen. De Italiaanse binnenlandminister Matteo Piantedosi begroette het akkoord als "een groot succes" en zei dat Italië zich niet langer alleen voelt staan.

Premier Kyriakos Mitsotakis van Griekenland, waar ook veel migranten de Europese Unie binnenkomen, is naar eigen zeggen tevreden over het akkoord en noemt het een belangrijk antwoord op de kwestie. Dit jaar zijn al rond de 50.000 migranten, veelal vanuit Turkije, naar Griekenland gegaan.

Meer uit Buitenland

Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

38 minuten geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

1 uur geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

1 uur geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

1 uur geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

1 uur geleden
Noorse koning Harald op laatste rustplaats aangekomen

OSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.

1 uur geleden
Iran breidt zone met sancties uit rond Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".

1 uur geleden