Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije toch minder enthousiast over Russisch coronavaccin

Hongarije toch minder enthousiast over Russisch coronavaccin

BOEDAPEST (ANP/AFP) - EU-lidstaat Hongarije ziet waarschijnlijk toch af van het gebruik van het Russische coronavaccin omdat het op te kleine schaal wordt geproduceerd. Dat zei premier Viktor Orbán, die ook kritiek uitte op de wijze waarop de EU vaccins aanschaft.

"We weten dat het Russische vaccin goed is, maar er is niet genoeg van en daar komt waarschijnlijk ook geen verandering in omdat de productiecapaciteit beperkt is", zei Orbán. Hij ligt regelmatig in de clinch met Brussel en had experts naar Rusland en China gestuurd om de ontwikkeling van vaccins in die landen te volgen. Hongarije kreeg eind vorig jaar nog duizenden doses van het Russische Spoetnik V-vaccin aangeleverd.

Orbán noemde het Chinese vaccin zondag veelbelovender dan het Russische middel. "Het lijkt sneller beschikbaar te zijn en in grotere hoeveelheden", concludeerde hij op de Hongaarse radio. "Idealiter zal je zelf kunnen kiezen of je gevaccineerd wil worden met een vaccin uit het westen of een Chinees vaccin."

Hongarije begon vorige maand al inwoners te vaccineren met het enige middel dat tot dusver is goedgekeurd door de EU, het vaccin van Pfizer en BioNTech. Orbán benadrukte zondag dat hij niet te spreken is over het tempo waarin de EU vaccins regelt voor lidstaten. "De producten van sommige producenten waren eerder beschikbaar in Canada, het Verenigd Koninkrijk en Israël dan in bijvoorbeeld de EU."

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

2 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

2 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

3 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

4 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

4 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

5 uur geleden