Hongarije tegenstander van meer wapensteun voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije zal maandag niet akkoord gaan met nieuwe tientallen miljarden euro's voor wapenleveringen aan Oekraïne. Dat zegt de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
Hongarije zal volgens Szijjártó ook niet instemmen met een overhaaste verlenging van sancties tegen Russische personen.
De ministers van Buitenlandse Zaken van de Europese Unie komen later maandag bijeen in Brussel. Een van de belangrijkste onderwerpen tijdens de vergadering is het vinden van een Europees antwoord op de gesprekken tussen de Verenigde Staten en Rusland over de mogelijke beëindiging van de oorlog in Oekraïne.
Ook ligt een voorstel van EU-buitenlandchef Kaja Kallas op tafel. Zij wil met een nieuw initiatief zo snel mogelijk extra militaire en financiële steun aan Oekraïne geven. Lidstaten moeten de kosten daarvan opbrengen naar vermogen. Kallas heeft aangekondigd dat ze dinsdag naar Washington gaat voor gesprekken met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio.
Besluiten over extra steun of veiligheidsgaranties moeten door alle 27 lidstaten worden gesteund. Hongarije zei al eerder dat er ruimte moet worden gegeven aan pogingen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
55 minuten geledenNAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).
4 uur geledenNEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
7 uur geleden