Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije stemt uit onvrede nog niet over NAVO-toetreding Zweden

Hongarije stemt uit onvrede nog niet over NAVO-toetreding Zweden

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stemt nog niet over de NAVO-toetreding van Zweden vanwege "een groot aantal grieven" over de kritiek die dat land heeft over het beleid van premier Viktor Orbán. De regering wil eerst met Stockholm in overleg om de kloof te overbruggen, aldus een woordvoerder.

Stockholm heeft zich volgens de zegsman jarenlang "vijandig" opgesteld tegenover Hongarije. Hij zegt dat de Zweden "herhaaldelijk langs de diplomatieke weg kritiek op Hongarije hebben geuit en hun politieke invloed gebruiken om Hongaarse belangen te schaden". Daarbij wordt verwezen naar de kritiek op uitholling van de rechtsstaat in Hongarije.

Zweden en Finland besloten vorig jaar tegelijkertijd het NAVO-lidmaatschap aan te vragen. Hun deelname moet worden goedgekeurd door alle dertig lidstaten van de alliantie. Alleen Hongarije en Turkije zijn nog niet akkoord met de toetreding van Zweden. De regering in Ankara heeft bezwaren omdat zij het niet eens is met de manier waarop Stockholm omgaat met groepen die in Turkije als terroristisch worden beschouwd.

Finland is een stap verder in het toetredingsproces. Het parlement in Boedapest heeft maandag groen licht gegeven. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zei vorige week dat hij geen bezwaren meer had en dat het parlement zich over de Finse toetreding mag buigen. Wanneer het Turkse parlement gaat stemmen, is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Rusland vecht bevindingen over MH17 aan bij ICJ

MOSKOU (ANP) - Rusland stapt naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om het oordeel van de Raad van de Internationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) over MH17 aan te vechten, meldt staatspersbureau TASS op basis van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De raad concludeerde in mei dat Rusland daar schuldig aan is.

5 uur geleden
Opnieuw Amerikaans veto in Veiligheidsraad voor bestand in Gaza

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties opnieuw een oproep voor een wapenstilstand tegengehouden. Als de VS tegen zo'n resolutie stemmen, kan de raad die niet aannemen. Alle andere leden waren wel voor.

6 uur geleden
Trump: mogelijk uitzendlicenties schrappen om kritiek op mij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gesuggereerd dat zenders misschien hun uitzendlicentie moeten verliezen als ze te veel kritiek op hem hebben. Trump zei dat aan boord van het vliegtuig na zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Weduwe van Charlie Kirk neemt leiding over van zijn organisatie

PHOENIX (ANP/AFP) - De weduwe van Charlie Kirk neemt de leiding over van Turning Point USA, de organisatie die hij heeft opgericht. De organisatie meldt op sociale media dat Kirk had gezegd dat hij wilde dat Erika Kirk de leiding zou overnemen als hij er niet meer zou zijn.

7 uur geleden
EU kan geen harde afspraken maken voor klimaattop Brazilië

BRUSSEL (ANP) - Het is de EU-lidstaten niet gelukt om harde afspraken te maken hoeveel uitstoot ze precies gaan terugdringen per 2035, wat belangrijk is voor de aankomende VN-klimaattop in Brazilië. Wel hebben EU-landen een zogeheten intentieverklaring ondertekend, meldt de Deense minister Lars Aagaard na overleg van de EU-klimaatministers. Er is afgesproken dat de EU in 2035 tussen de 66,3 en 72,5 procent minder uitstoot, staat in de verklaring.

8 uur geleden
Ruim 500.000 mensen op de been bij Franse protesten

PARIJS (ANP/AFP) - Ruim 500.000 demonstranten zijn in Frankrijk donderdag de straat opgegaan uit protest tegen de voorgenomen bezuinigingen, schatten de autoriteiten. In Parijs ging het om circa 55.000 mensen. Vakbond CGT spreekt zelfs van ruim 1 miljoen deelnemers. Door het hele land waren er opstootjes.

8 uur geleden
Trump zag toekomstige president in doodgeschoten Charlie Kirk

AYLESBURY (ANP) - De doodgeschoten rechts-conservatieve activist Charlie Kirk had president van de Verenigde Staten kunnen worden, zegt president Donald Trump. Dat heeft hij Kirk naar eigen zeggen voorgehouden.

8 uur geleden