Hongarije pakt EK-ticket na goal in blessuretijd tegen Bulgarije
SOFIA (ANP) - De voetballers van Hongarije hebben zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland. De Hongaren speelden met 2-2 gelijk in en tegen Bulgarije en dat was voldoende voor kwalificatie.
Nadat de Hongaarse spits Martin Adam de score na tien minuten spelen had geopend, maakte Spas Delev niet veel later gelijk. In de slotfase benutte Kiril Despodov namens Bulgarije een strafschop, maar diep in blessuretijd kwam Hongarije toch nog op gelijke hoogte door een eigen goal van Alex Petkov.
Beide landen haalden het einde niet met elf man, na rode kaarten voor Valentin Antov (Bulgarije) voor rust en voormalig AZ-speler Milos Kerkez (Hongarije) na rust.
Leeg stadion
De wedstrijd vond plaats in een leeg stadion na een verzoek van de Bulgaarse voetbalbond, die vreesde voor ongeregeldheden. Bulgaarse fans protesteerden daarom buiten het stadion en eisten het vertrek van Borislav Mihailov, voorzitter van de Bulgaarse voetbalbond. Tien voetbalfans en vijf politieagenten raakten daarbij gewond.
In dezelfde poule heeft Montenegro na de winst op Litouwen (2-0) nog een kleine kans op een rechtstreeks ticket voor het EK. Stevan Jovetic bereidde de openingstreffer van Edvin Kuc voor en tekende zelf voor 2-0. Montenegro blijft de nummer 3 van poule G, met 2 punten minder dan Servië, dat zondag tegen Bulgarije speelt. Montenegro sluit de poule zondag af met een uitwedstrijd tegen Hongarije, dat dus al zeker is van deelname aan het EK.
Het al voor het EK geplaatste Spanje rekende in groep A af met Cyprus door in Limassol met 3-1 te winnen. De 16-jarige Lamine Yamal was een van de doelpuntenmakers bij Spanje. Hij maakte zijn tweede interlandgoal in drie interlands. Alex Grimaldo, Rodrigo Riquelme en Aleix García debuteerden.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
9 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
11 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden