Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije pakt EK-ticket na goal in blessuretijd tegen Bulgarije

Hongarije pakt EK-ticket na goal in blessuretijd tegen Bulgarije

SOFIA (ANP) - De voetballers van Hongarije hebben zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland. De Hongaren speelden met 2-2 gelijk in en tegen Bulgarije en dat was voldoende voor kwalificatie.

Nadat de Hongaarse spits Martin Adam de score na tien minuten spelen had geopend, maakte Spas Delev niet veel later gelijk. In de slotfase benutte Kiril Despodov namens Bulgarije een strafschop, maar diep in blessuretijd kwam Hongarije toch nog op gelijke hoogte door een eigen goal van Alex Petkov.

Beide landen haalden het einde niet met elf man, na rode kaarten voor Valentin Antov (Bulgarije) voor rust en voormalig AZ-speler Milos Kerkez (Hongarije) na rust.

Leeg stadion

De wedstrijd vond plaats in een leeg stadion na een verzoek van de Bulgaarse voetbalbond, die vreesde voor ongeregeldheden. Bulgaarse fans protesteerden daarom buiten het stadion en eisten het vertrek van Borislav Mihailov, voorzitter van de Bulgaarse voetbalbond. Tien voetbalfans en vijf politieagenten raakten daarbij gewond.

In dezelfde poule heeft Montenegro na de winst op Litouwen (2-0) nog een kleine kans op een rechtstreeks ticket voor het EK. Stevan Jovetic bereidde de openingstreffer van Edvin Kuc voor en tekende zelf voor 2-0. Montenegro blijft de nummer 3 van poule G, met 2 punten minder dan Servië, dat zondag tegen Bulgarije speelt. Montenegro sluit de poule zondag af met een uitwedstrijd tegen Hongarije, dat dus al zeker is van deelname aan het EK.

Het al voor het EK geplaatste Spanje rekende in groep A af met Cyprus door in Limassol met 3-1 te winnen. De 16-jarige Lamine Yamal was een van de doelpuntenmakers bij Spanje. Hij maakte zijn tweede interlandgoal in drie interlands. Alex Grimaldo, Rodrigo Riquelme en Aleix García debuteerden.

Meer uit Voetbal

Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

4 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

6 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

9 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

9 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

9 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

10 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

10 uur geleden