Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije pakt EK-ticket na goal in blessuretijd tegen Bulgarije

Hongarije pakt EK-ticket na goal in blessuretijd tegen Bulgarije

SOFIA (ANP) - De voetballers van Hongarije hebben zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland. De Hongaren speelden met 2-2 gelijk in en tegen Bulgarije en dat was voldoende voor kwalificatie.

Nadat de Hongaarse spits Martin Adam de score na tien minuten spelen had geopend, maakte Spas Delev niet veel later gelijk. In de slotfase benutte Kiril Despodov namens Bulgarije een strafschop, maar diep in blessuretijd kwam Hongarije toch nog op gelijke hoogte door een eigen goal van Alex Petkov.

Beide landen haalden het einde niet met elf man, na rode kaarten voor Valentin Antov (Bulgarije) voor rust en voormalig AZ-speler Milos Kerkez (Hongarije) na rust.

Leeg stadion

De wedstrijd vond plaats in een leeg stadion na een verzoek van de Bulgaarse voetbalbond, die vreesde voor ongeregeldheden. Bulgaarse fans protesteerden daarom buiten het stadion en eisten het vertrek van Borislav Mihailov, voorzitter van de Bulgaarse voetbalbond. Tien voetbalfans en vijf politieagenten raakten daarbij gewond.

In dezelfde poule heeft Montenegro na de winst op Litouwen (2-0) nog een kleine kans op een rechtstreeks ticket voor het EK. Stevan Jovetic bereidde de openingstreffer van Edvin Kuc voor en tekende zelf voor 2-0. Montenegro blijft de nummer 3 van poule G, met 2 punten minder dan Servië, dat zondag tegen Bulgarije speelt. Montenegro sluit de poule zondag af met een uitwedstrijd tegen Hongarije, dat dus al zeker is van deelname aan het EK.

Het al voor het EK geplaatste Spanje rekende in groep A af met Cyprus door in Limassol met 3-1 te winnen. De 16-jarige Lamine Yamal was een van de doelpuntenmakers bij Spanje. Hij maakte zijn tweede interlandgoal in drie interlands. Alex Grimaldo, Rodrigo Riquelme en Aleix García debuteerden.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

2 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

4 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

5 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

5 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

6 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

8 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

12 uur geleden