Hongarije pakt EK-ticket na goal in blessuretijd tegen Bulgarije
SOFIA (ANP) - De voetballers van Hongarije hebben zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Duitsland. De Hongaren speelden met 2-2 gelijk in en tegen Bulgarije en dat was voldoende voor kwalificatie.
Nadat de Hongaarse spits Martin Adam de score na tien minuten spelen had geopend, maakte Spas Delev niet veel later gelijk. In de slotfase benutte Kiril Despodov namens Bulgarije een strafschop, maar diep in blessuretijd kwam Hongarije toch nog op gelijke hoogte door een eigen goal van Alex Petkov.
Beide landen haalden het einde niet met elf man, na rode kaarten voor Valentin Antov (Bulgarije) voor rust en voormalig AZ-speler Milos Kerkez (Hongarije) na rust.
Leeg stadion
De wedstrijd vond plaats in een leeg stadion na een verzoek van de Bulgaarse voetbalbond, die vreesde voor ongeregeldheden. Bulgaarse fans protesteerden daarom buiten het stadion en eisten het vertrek van Borislav Mihailov, voorzitter van de Bulgaarse voetbalbond. Tien voetbalfans en vijf politieagenten raakten daarbij gewond.
In dezelfde poule heeft Montenegro na de winst op Litouwen (2-0) nog een kleine kans op een rechtstreeks ticket voor het EK. Stevan Jovetic bereidde de openingstreffer van Edvin Kuc voor en tekende zelf voor 2-0. Montenegro blijft de nummer 3 van poule G, met 2 punten minder dan Servië, dat zondag tegen Bulgarije speelt. Montenegro sluit de poule zondag af met een uitwedstrijd tegen Hongarije, dat dus al zeker is van deelname aan het EK.
Het al voor het EK geplaatste Spanje rekende in groep A af met Cyprus door in Limassol met 3-1 te winnen. De 16-jarige Lamine Yamal was een van de doelpuntenmakers bij Spanje. Hij maakte zijn tweede interlandgoal in drie interlands. Alex Grimaldo, Rodrigo Riquelme en Aleix García debuteerden.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
15 uur geleden