Hongarije meldt eerste MKZ-uitbraak in ruim 50 jaar
BOEDAPEST (ANP/AFP) - In Hongarije is er voor het eerst in meer dan vijftig jaar een uitbraak van mond-en-klauwzeer (MKZ). De besmetting werd aangetroffen op een boerderij met 1400 runderen in het noordwesten van het land, dicht bij de grens met Slowakije. De veehouderij is gesloten, de dieren zijn geruimd en voor vatbare dieren en hun producten is een vervoersverbod ingesteld.
Voor lege en geladen voertuigen voor zogenoemde evenhoevige dieren (varkens, runderen, schapen, geiten of herten) uit Hongarije geldt in Nederland een extra reinigingsmoment, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit. Zo'n extra reiniging is voor meerdere landen uit de Europese Unie al van toepassing om onder meer de Afrikaanse varkenspest.
In januari werd in Duitsland al de eerste MKZ-uitbraak in de EU sinds 2011 vastgesteld. Toen kwamen meerdere landen, waaronder Nederland, al met voorzorgsmaatregelen. Die werden later die maand weer opgeheven in ons land nadat uit de tests was gebleken dat geen dieren in Nederland besmet waren geraakt.
De ziekte komt voor bij evenhoevige dieren en heeft in het verleden geleid tot vele ruimingen, maar is niet gevaarlijk voor de mens.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiƫle goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
4 uur geleden