Hongarije mag Gazprom later betalen, Turkije vraagt ook uitstel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - Hongarije mag Gazprom later betalen voor gasleveringen als dat nodig is. Dat heeft de regering van het land afgesproken met het Russische staatsgasbedrijf. Door de hoge gasprijs komen de Hongaarse overheidsfinanciën onder druk te staan en de afspraak die voor deze winter geldt kan dan wat extra ruimte bieden.
Hongarije is een van de EU-landen die het afhankelijkst is van Russisch gas. Tegelijkertijd kan het land niet op EU-gelden rekenen omdat er zorgen zijn over corruptie en vriendjespolitiek onder premier Viktor Orbán. Daardoor zijn de reserves van het land afgenomen en ook de Hongaarse forint daalde de afgelopen week 4 procent ten opzichte van de euro.
Ook Turkije wil zijn betalingen aan Gazprom kunnen uitstellen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Ankara zou een deel van de betalingen willen opschuiven naar 2024. Eerder mocht het Turkse staatsenergiebedrijf Botas al een kwart van de rekeningen in roebels voldoen in plaats van in dollars. De Turkse lira daalde dit jaar al meer dan een kwart in waarde ten opzichte van de dollar waardoor het land extra te lijden heeft onder de gestegen gasprijs die in dollars moest worden voldaan.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
4 uur geleden