Hongarije mag Gazprom later betalen, Turkije vraagt ook uitstel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - Hongarije mag Gazprom later betalen voor gasleveringen als dat nodig is. Dat heeft de regering van het land afgesproken met het Russische staatsgasbedrijf. Door de hoge gasprijs komen de Hongaarse overheidsfinanciën onder druk te staan en de afspraak die voor deze winter geldt kan dan wat extra ruimte bieden.
Hongarije is een van de EU-landen die het afhankelijkst is van Russisch gas. Tegelijkertijd kan het land niet op EU-gelden rekenen omdat er zorgen zijn over corruptie en vriendjespolitiek onder premier Viktor Orbán. Daardoor zijn de reserves van het land afgenomen en ook de Hongaarse forint daalde de afgelopen week 4 procent ten opzichte van de euro.
Ook Turkije wil zijn betalingen aan Gazprom kunnen uitstellen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Ankara zou een deel van de betalingen willen opschuiven naar 2024. Eerder mocht het Turkse staatsenergiebedrijf Botas al een kwart van de rekeningen in roebels voldoen in plaats van in dollars. De Turkse lira daalde dit jaar al meer dan een kwart in waarde ten opzichte van de dollar waardoor het land extra te lijden heeft onder de gestegen gasprijs die in dollars moest worden voldaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
8 uur geleden