Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten

Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije speelt al vroeg in de Nations League een vrij cruciale wedstrijd tegen het Nederlands elftal. Bij een nederlaag tegen Oranje groeit de achterstand naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.

Bondscoach Marco Rossi ziet voor vrijdag kansen voor zijn ploeg in Puskás Aréna. "We zullen counteren waar mogelijk en kunnen ook met vrije trappen en hoekschoppen gevaarlijk worden", zei de Italiaan donderdag op een persconferentie. "Maar Nederland staat hoger dan Duitsland op de wereldranglijst. Kijk maar eens waar al die spelers van ze spelen. Ze zullen veel de bal hebben."

Met Rossi op de bank is Hongarije de afgelopen zes jaar beter gaan spelen. De verliezend finalist van het WK van 1954 ontbreekt sinds 1986 op een mondiale eindronde, maar plaatste zich wel voor de laatste drie EK's. Hongarije stuntte twee jaar geleden tegen Engeland (0-4) en won ook een uitduel met Duitsland (0-1). Rossi zag zijn team vorige maand echter ook met 5-0 verliezen van de Duitsers.

Liverpool

De Italiaanse bondscoach bestreed dat hij de discipline wil aanhalen bij zijn spelers. "Er zijn na onze nederlaag tegen Duitsland geen nieuwe regels ingevoerd en we zitten nog steeds niet in een klooster voor ons trainingskamp. Maar het mag allemaal wel wat zorgvuldiger", zei Rossi, die niet kan beschikken over Milos Kerkez, oud-speler van AZ en nu actief voor Bournemouth. Balogh Botond (Parma) trainde donderdag nog individueel.

Dominik Szoboszlai is wel van de partij bij de Hongaren. Hij speelt met Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch bij Liverpool en is de grote vedette van zijn nationale ploeg. "Vergeet niet dat we de laatste twee jaar slechts vijf duels hebben verloren", zei Rossi. "Natuurlijk zien we ook tegen Nederland kansen."

Meer uit Voetbal

Werder Bremen schrapt reis naar VS, deels om politieke redenen

BREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.

7 minuten geleden
Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

17 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

20 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

21 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

22 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

1 dag geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

1 dag geleden