Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten

Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije speelt al vroeg in de Nations League een vrij cruciale wedstrijd tegen het Nederlands elftal. Bij een nederlaag tegen Oranje groeit de achterstand naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.

Bondscoach Marco Rossi ziet voor vrijdag kansen voor zijn ploeg in Puskás Aréna. "We zullen counteren waar mogelijk en kunnen ook met vrije trappen en hoekschoppen gevaarlijk worden", zei de Italiaan donderdag op een persconferentie. "Maar Nederland staat hoger dan Duitsland op de wereldranglijst. Kijk maar eens waar al die spelers van ze spelen. Ze zullen veel de bal hebben."

Met Rossi op de bank is Hongarije de afgelopen zes jaar beter gaan spelen. De verliezend finalist van het WK van 1954 ontbreekt sinds 1986 op een mondiale eindronde, maar plaatste zich wel voor de laatste drie EK's. Hongarije stuntte twee jaar geleden tegen Engeland (0-4) en won ook een uitduel met Duitsland (0-1). Rossi zag zijn team vorige maand echter ook met 5-0 verliezen van de Duitsers.

Liverpool

De Italiaanse bondscoach bestreed dat hij de discipline wil aanhalen bij zijn spelers. "Er zijn na onze nederlaag tegen Duitsland geen nieuwe regels ingevoerd en we zitten nog steeds niet in een klooster voor ons trainingskamp. Maar het mag allemaal wel wat zorgvuldiger", zei Rossi, die niet kan beschikken over Milos Kerkez, oud-speler van AZ en nu actief voor Bournemouth. Balogh Botond (Parma) trainde donderdag nog individueel.

Dominik Szoboszlai is wel van de partij bij de Hongaren. Hij speelt met Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch bij Liverpool en is de grote vedette van zijn nationale ploeg. "Vergeet niet dat we de laatste twee jaar slechts vijf duels hebben verloren", zei Rossi. "Natuurlijk zien we ook tegen Nederland kansen."

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

34 minuten geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

4 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

9 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

11 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

11 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

13 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden