Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten
BOEDAPEST (ANP) - Hongarije speelt al vroeg in de Nations League een vrij cruciale wedstrijd tegen het Nederlands elftal. Bij een nederlaag tegen Oranje groeit de achterstand naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.
Bondscoach Marco Rossi ziet voor vrijdag kansen voor zijn ploeg in Puskás Aréna. "We zullen counteren waar mogelijk en kunnen ook met vrije trappen en hoekschoppen gevaarlijk worden", zei de Italiaan donderdag op een persconferentie. "Maar Nederland staat hoger dan Duitsland op de wereldranglijst. Kijk maar eens waar al die spelers van ze spelen. Ze zullen veel de bal hebben."
Met Rossi op de bank is Hongarije de afgelopen zes jaar beter gaan spelen. De verliezend finalist van het WK van 1954 ontbreekt sinds 1986 op een mondiale eindronde, maar plaatste zich wel voor de laatste drie EK's. Hongarije stuntte twee jaar geleden tegen Engeland (0-4) en won ook een uitduel met Duitsland (0-1). Rossi zag zijn team vorige maand echter ook met 5-0 verliezen van de Duitsers.
Liverpool
De Italiaanse bondscoach bestreed dat hij de discipline wil aanhalen bij zijn spelers. "Er zijn na onze nederlaag tegen Duitsland geen nieuwe regels ingevoerd en we zitten nog steeds niet in een klooster voor ons trainingskamp. Maar het mag allemaal wel wat zorgvuldiger", zei Rossi, die niet kan beschikken over Milos Kerkez, oud-speler van AZ en nu actief voor Bournemouth. Balogh Botond (Parma) trainde donderdag nog individueel.
Dominik Szoboszlai is wel van de partij bij de Hongaren. Hij speelt met Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch bij Liverpool en is de grote vedette van zijn nationale ploeg. "Vergeet niet dat we de laatste twee jaar slechts vijf duels hebben verloren", zei Rossi. "Natuurlijk zien we ook tegen Nederland kansen."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
12 uur geleden