Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten

Hongarije loert tegen Oranje op counters en dode spelmomenten

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije speelt al vroeg in de Nations League een vrij cruciale wedstrijd tegen het Nederlands elftal. Bij een nederlaag tegen Oranje groeit de achterstand naar 6 punten, wat in de laatste drie duels lastig in te halen is. Nederland en Duitsland leiden de poule na twee speelronden met 4 punten, terwijl Hongarije en Bosnië en Herzegovina volgen met 1 punt. De beste twee ploegen van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.

Bondscoach Marco Rossi ziet voor vrijdag kansen voor zijn ploeg in Puskás Aréna. "We zullen counteren waar mogelijk en kunnen ook met vrije trappen en hoekschoppen gevaarlijk worden", zei de Italiaan donderdag op een persconferentie. "Maar Nederland staat hoger dan Duitsland op de wereldranglijst. Kijk maar eens waar al die spelers van ze spelen. Ze zullen veel de bal hebben."

Met Rossi op de bank is Hongarije de afgelopen zes jaar beter gaan spelen. De verliezend finalist van het WK van 1954 ontbreekt sinds 1986 op een mondiale eindronde, maar plaatste zich wel voor de laatste drie EK's. Hongarije stuntte twee jaar geleden tegen Engeland (0-4) en won ook een uitduel met Duitsland (0-1). Rossi zag zijn team vorige maand echter ook met 5-0 verliezen van de Duitsers.

Liverpool

De Italiaanse bondscoach bestreed dat hij de discipline wil aanhalen bij zijn spelers. "Er zijn na onze nederlaag tegen Duitsland geen nieuwe regels ingevoerd en we zitten nog steeds niet in een klooster voor ons trainingskamp. Maar het mag allemaal wel wat zorgvuldiger", zei Rossi, die niet kan beschikken over Milos Kerkez, oud-speler van AZ en nu actief voor Bournemouth. Balogh Botond (Parma) trainde donderdag nog individueel.

Dominik Szoboszlai is wel van de partij bij de Hongaren. Hij speelt met Virgil van Dijk, Cody Gakpo en Ryan Gravenberch bij Liverpool en is de grote vedette van zijn nationale ploeg. "Vergeet niet dat we de laatste twee jaar slechts vijf duels hebben verloren", zei Rossi. "Natuurlijk zien we ook tegen Nederland kansen."

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

2 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

3 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

5 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

15 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

20 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

20 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

21 uur geleden