Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije legt kritische radiozender het zwijgen op

Hongarije legt kritische radiozender het zwijgen op

BOEDAPEST (ANP/DPA) - Een kritische radiozender in Hongarije wordt uit de ether gehaald. Het Hongaarse commissariaat voor de media meldde vrijdag dat het daartoe heeft besloten vanwege aanhoudende "overtredingen" door Klubradio.

Het radiostation is een van de grootste nog onafhankelijke zenders in Hongarije. Het uitzendcontract loopt nog tot februari en wordt niet meer verlengd. Daarna wordt de frequentie aan een andere partij vergeven, aldus het commissariaat, dat louter bestaat uit partijgenoten van premier Viktor Orban.

De baas van Klubradio weerspreekt dat die iets fout heeft gedaan. "Als we belangrijke wetten hadden overtreden, zouden ze wel zware boetes hebben opgelegd, maar dat deden ze niet", zegt Miklos Arato. "Ze hadden ook gewoon in de verklaring kunnen zeggen dat ze ons niet mogen."

De regering van premier Orban krijgt internationaal veel kritiek omdat zij kritische geluiden in eigen land vrijwel onmogelijk maakt. Bondgenoten van Orban hebben de afgelopen jaren veel onafhankelijke media gekocht. Zo moest in juli de invloedrijke nieuwssite Index.hu eraan geloven.

Meer uit Buitenland

Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

1 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

2 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

5 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

8 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

9 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

13 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

14 uur geleden