Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije legt kritische radiozender het zwijgen op

Hongarije legt kritische radiozender het zwijgen op

BOEDAPEST (ANP/DPA) - Een kritische radiozender in Hongarije wordt uit de ether gehaald. Het Hongaarse commissariaat voor de media meldde vrijdag dat het daartoe heeft besloten vanwege aanhoudende "overtredingen" door Klubradio.

Het radiostation is een van de grootste nog onafhankelijke zenders in Hongarije. Het uitzendcontract loopt nog tot februari en wordt niet meer verlengd. Daarna wordt de frequentie aan een andere partij vergeven, aldus het commissariaat, dat louter bestaat uit partijgenoten van premier Viktor Orban.

De baas van Klubradio weerspreekt dat die iets fout heeft gedaan. "Als we belangrijke wetten hadden overtreden, zouden ze wel zware boetes hebben opgelegd, maar dat deden ze niet", zegt Miklos Arato. "Ze hadden ook gewoon in de verklaring kunnen zeggen dat ze ons niet mogen."

De regering van premier Orban krijgt internationaal veel kritiek omdat zij kritische geluiden in eigen land vrijwel onmogelijk maakt. Bondgenoten van Orban hebben de afgelopen jaren veel onafhankelijke media gekocht. Zo moest in juli de invloedrijke nieuwssite Index.hu eraan geloven.

Meer uit Buitenland

Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

8 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.

10 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

1 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden
Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.

2 uur geleden