Hongarije legt kritische radiozender het zwijgen op
BOEDAPEST (ANP/DPA) - Een kritische radiozender in Hongarije wordt uit de ether gehaald. Het Hongaarse commissariaat voor de media meldde vrijdag dat het daartoe heeft besloten vanwege aanhoudende "overtredingen" door Klubradio.
Het radiostation is een van de grootste nog onafhankelijke zenders in Hongarije. Het uitzendcontract loopt nog tot februari en wordt niet meer verlengd. Daarna wordt de frequentie aan een andere partij vergeven, aldus het commissariaat, dat louter bestaat uit partijgenoten van premier Viktor Orban.
De baas van Klubradio weerspreekt dat die iets fout heeft gedaan. "Als we belangrijke wetten hadden overtreden, zouden ze wel zware boetes hebben opgelegd, maar dat deden ze niet", zegt Miklos Arato. "Ze hadden ook gewoon in de verklaring kunnen zeggen dat ze ons niet mogen."
De regering van premier Orban krijgt internationaal veel kritiek omdat zij kritische geluiden in eigen land vrijwel onmogelijk maakt. Bondgenoten van Orban hebben de afgelopen jaren veel onafhankelijke media gekocht. Zo moest in juli de invloedrijke nieuwssite Index.hu eraan geloven.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
5 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
6 uur geleden