Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije koopt 2 miljoen doses Russisch coronavaccin

Hongarije koopt 2 miljoen doses Russisch coronavaccin

MOSKOU (ANP/RTR) - Hongarije schaft als eerste EU-lidstaat het Russische coronavaccin Spoetnik V aan. De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó zegt dat er 2 miljoen doses van het middel zijn gekocht, zonder de financiële details van de deal te geven.

De eerste levering is volgens Szijjártó voldoende om 300.000 mensen te vaccineren. De minister zei er niet bij of deze mensen één of twee keer kunnen worden ingeënt. Mensen hebben twee doses nodig voor de maximale bescherming tegen het virus. Die is bij Spoetnik V 91,4 procent, volgens de ontwikkelaar. In totaal ontvangt Hongarije drie leveringen van Rusland.

De directeur van het Russische investeringsfonds RDIF, dat het middel Spoetnik V verkoopt, noemt de stap van Hongarije "belangrijk". "De goedkeuring van Hongarije toont aan dat het een veilig en effectief middel is", aldus Kirill Dmitriëv op de website over het vaccin.

Voorlopige goedkeuring

Hongarije wordt zoals het nu lijkt het eerste land in de Europese Unie dat het Russische middel gaat gebruiken. Het vaccin heeft een voorlopige goedkeuring gekregen in Hongarije, net als het Britse middel van AstraZeneca. Spoetnik V heeft nog geen goedkeuring van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). De Hongaren vinden dat die keuring te langzaam gaat en hebben daarom zelf gehandeld.

Het is nog niet bekend wanneer de eerste levering in Hongarije aankomt en klaar is voor gebruik. De minister zegt dat het inzetten van het Russische vaccin ervoor gaat zorgen dat het normale leven sneller weer op gang gaat komen.

De Russische makers van Spoetnik V hebben al met het EMA overlegd over de beoordelingsprocedure om hun product in de EU te kunnen uitbrengen.

Meer uit Buitenland

UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

8 minuten geleden
Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.

1 uur geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

2 uur geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

3 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

3 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

6 uur geleden
UNICEF: humanitaire nood voor kinderen groter dan in decennia

DEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.

8 uur geleden