Hongarije bezig met aanschaf Russisch coronavaccin
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije is bezig om het coronavaccin dat in Rusland is ontwikkeld in handen te krijgen. Het EU-land is met Rusland overeengekomen dat Hongaarse artsen volgende week gaan kijken hoe het vaccin daar wordt gemaakt. Daarna zal Rusland een lading naar Hongarije sturen.
Volgens de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijjarto zijn er gesprekken aan de gang over de vraag hoe het vaccin Spoetnik V in Hongarije kan worden gemaakt.
Het gezondheidssysteem in Hongarije staat onder grote druk door de vele zieken vanwege corona. Het aantal patiënten in ziekenhuizen gaat richting de 10.000. Een nachtelijk uitgaansverbod en andere beperkingen hebben nog geen duidelijk effect. Premier Viktor Orbán kondigde vrijdag aan de komende dagen te besluiten over meer restricties rond de feestdagen.
Wereldgezondheidsorganisatie
De Wereldgezondheidsorganisatie van de VN verklaarde vrijdag dat het klinische data wil van het Russische vaccin en informatie over de manier waarop het wordt gemaakt. Volgens een hoge functionaris is de WHO dan in staat om het vaccin te beoordelen.
Het Russische ministerie van Volksgezondheid claimde eerder dat Spoetnik V een effectiviteit van meer dan 90 procent heeft.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
5 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
12 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
15 uur geleden