Hongarije bezig met aanschaf Russisch coronavaccin
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije is bezig om het coronavaccin dat in Rusland is ontwikkeld in handen te krijgen. Het EU-land is met Rusland overeengekomen dat Hongaarse artsen volgende week gaan kijken hoe het vaccin daar wordt gemaakt. Daarna zal Rusland een lading naar Hongarije sturen.
Volgens de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijjarto zijn er gesprekken aan de gang over de vraag hoe het vaccin Spoetnik V in Hongarije kan worden gemaakt.
Het gezondheidssysteem in Hongarije staat onder grote druk door de vele zieken vanwege corona. Het aantal patiënten in ziekenhuizen gaat richting de 10.000. Een nachtelijk uitgaansverbod en andere beperkingen hebben nog geen duidelijk effect. Premier Viktor Orbán kondigde vrijdag aan de komende dagen te besluiten over meer restricties rond de feestdagen.
Wereldgezondheidsorganisatie
De Wereldgezondheidsorganisatie van de VN verklaarde vrijdag dat het klinische data wil van het Russische vaccin en informatie over de manier waarop het wordt gemaakt. Volgens een hoge functionaris is de WHO dan in staat om het vaccin te beoordelen.
Het Russische ministerie van Volksgezondheid claimde eerder dat Spoetnik V een effectiviteit van meer dan 90 procent heeft.
Meer uit Buitenland
ABYEI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na een droneaanval op een markt bij Abyei in het grensgebied tussen Soedan en Zuid-Soedan is gestegen naar 153, aldus de lokale autoriteiten. Eerder werden nog 73 doden gemeld.
42 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Noordpoolgebied is "het front geworden in de mondiale machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Rusland breidt zijn militaire aanwezigheid uit en ook de "strategische ambities van China in het hoge noorden nemen toe", voegde ze daaraan toe. Daarom staat veiligheid centraal in de geactualiseerde Noordpoolstrategie van de EU, zei de topdiplomaat.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - De BBC stopt in het voorjaar van 2027 met de lineaire uitzendingen op de tv-zenders BBC Three en BBC Scotland. Ook valt het doek voor BBC Radio 4 Extra. Dat heeft de omroep bekendgemaakt als onderdeel van bezuinigingsmaatregelen. Daarmee moet de komende twee jaar 500 miljoen pond worden bespaard, omgerekend bijna 600 miljoen euro.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft ingestemd met een nieuwe pro-Europese regering. Daarmee komt een einde aan een maandenlange politieke crisis, waarbij drie kandidaat-premiers werden weggestemd.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Het zuidoosten van Frankrijk en het eiland Corsica hebben te maken met hevige regenval en overstromingen. In het plaatsje Saint-Mitre-les-Remparts troffen brandweerlieden een overleden persoon aan tijdens reddingswerkzaamheden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk brengt komende zaterdag een "enorme" politiemacht op de been om de orde te bewaken tijdens de demonstraties van die dag, aldus premier Sébastien Lecornu. Ook worden er militairen ingezet om de politie te ondersteunen en te ontlasten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.
2 uur geleden