Hongaren mogelijk proefkonijn voor Russisch coronavaccin
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije overweegt het Russische coronavaccin Spoetnik V in klinische proeven te laten testen op 3000 tot 5000 inwoners. De regering in Boedapest staat ook open voor het idee om het vaccin in Hongarije te produceren.
De stap is opmerkelijk omdat een vaccin pas de Europese markt op mag als het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) daar toestemming voor geeft.
Rusland, dat het vaccin al aan honderdduizenden inwoners heeft toegediend, claimt dat het voor meer dan 90 procent effectief is. Sinds zaterdag wordt massaal ingeënt.
Hongaarse artsen zijn in Moskou gaan kijken hoe het vaccin wordt gemaakt. De regering stelt dat de protocollen van Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden toegepast.
Rusland kan nog deze maand doses van het middel naar Hongarije vervoeren. Het land heeft al meer de 12 miljoen doses veiliggesteld van westerse farmaceuten en is ook in gesprek met China en Israël over mogelijke vaccinleveranties.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
40 minuten geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
3 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
7 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
8 uur geleden