Hongaren mogelijk proefkonijn voor Russisch coronavaccin
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije overweegt het Russische coronavaccin Spoetnik V in klinische proeven te laten testen op 3000 tot 5000 inwoners. De regering in Boedapest staat ook open voor het idee om het vaccin in Hongarije te produceren.
De stap is opmerkelijk omdat een vaccin pas de Europese markt op mag als het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) daar toestemming voor geeft.
Rusland, dat het vaccin al aan honderdduizenden inwoners heeft toegediend, claimt dat het voor meer dan 90 procent effectief is. Sinds zaterdag wordt massaal ingeënt.
Hongaarse artsen zijn in Moskou gaan kijken hoe het vaccin wordt gemaakt. De regering stelt dat de protocollen van Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) worden toegepast.
Rusland kan nog deze maand doses van het middel naar Hongarije vervoeren. Het land heeft al meer de 12 miljoen doses veiliggesteld van westerse farmaceuten en is ook in gesprek met China en Israël over mogelijke vaccinleveranties.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.
20 minuten geledenTIVAT (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt dat de Europese Unie "moet laten zien dat ze uit te breiden is en bereid is tot uitbreiding". Daar wil hij het over hebben op de top van de Europese Unie en de Westelijke Balkan in Montenegro.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit is op de wachtlijst geplaatst voor een longtransplantatie. Dat heeft het Noorse hof vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar arts is de ontwikkeling van haar chronische longziekte ernstig en is een transplantatie noodzakelijk.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een onbekende militaire zeedrone is vrijdagochtend in de haven van het Roemeense Constanța ontploft. De explosie maakte geen slachtoffers, laat het Roemeense ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering zegt zich niet te herkennen in Amerikaanse kritiek na de dood van student Henry Nowak. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelde dat de zaak laat zien dat niet alle groepen gelijk worden behandeld door de Britse politie. De Britse minister van Justitie David Lammy zei bij Sky News zich niet te herkennen in "deze karikatuur van Groot-Brittannië met een strafrechtssysteem met dubbele standaarden".
3 uur geleden