Hongaarse Vas wint veldrit Maasmechelen, wereldbeker voor Brand
MAASMECHELEN (ANP) - Blanka Vas heeft verrassend de voorlaatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Hongaarse renster van SD Worx-Protime was in de modder van het Belgische Maasmechelen net iets sneller dan de Britse Zoe Bäckstedt. Lucinda Brand werd derde. Daarmee verzekerde de 35-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions zich van de eindzege in de wereldbeker.
Zondag volgt de laatste wereldbekercross, in het Nederlandse Hoogerheide. Over een week is het WK in het Franse Liévin.
Brand had nog een concurrente over in de strijd om de eindzege. Dat was Fem van Empel, die goed startte, maar na een lekke band en twee glijpartijen de aansluiting met de kop van de wedstrijd verloor. De wereldkampioene kon Brand alleen nog bedreigen als ze voor de leidster in het klassement zou eindigen in Maasmechelen, maar ze werd slechts zesde.
'Zo blij'
Na twee ronden hadden vier rensters zich afgescheiden van de rest. Vas, Brand, Bäckstedt en Puck Pieterse, de Nederlands kampioene. De 20-jarige Bäckstedt maakte de beste indruk, maar zag na een val Vas enige afstand nemen. Pieterse haakte na een val bij de balken vooraan af en werd uiteindelijk vierde. Vas werd in de laatste meters nog bijna verrast door Bäckstedt, maar hield net genoeg over voor haar tweede wereldbekerzege.
De Hongaarse, ook sterk op de weg, won eerder in 2021 in het Belgische Overijse. "Ik ben zo blij dat het na meer dan drie jaar weer is gelukt", sprak ze in het flashinterview. "Ik had het parcours goed verkend, dat heeft me wel geholpen. Maar ik schrok nog toen Zoe zo sterk terugkwam."
Brand was blij met haar eindzege. "Het was een mooie wedstrijd om de wereldbeker binnen te halen", vertelde ze. "Ik begon goed, maar had het in het tweede deel lastig. Die andere meiden waren supersterk."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden