Hongaarse Vas wint veldrit Maasmechelen, wereldbeker voor Brand
MAASMECHELEN (ANP) - Blanka Vas heeft verrassend de voorlaatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Hongaarse renster van SD Worx-Protime was in de modder van het Belgische Maasmechelen net iets sneller dan de Britse Zoe Bäckstedt. Lucinda Brand werd derde. Daarmee verzekerde de 35-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions zich van de eindzege in de wereldbeker.
Zondag volgt de laatste wereldbekercross, in het Nederlandse Hoogerheide. Over een week is het WK in het Franse Liévin.
Brand had nog een concurrente over in de strijd om de eindzege. Dat was Fem van Empel, die goed startte, maar na een lekke band en twee glijpartijen de aansluiting met de kop van de wedstrijd verloor. De wereldkampioene kon Brand alleen nog bedreigen als ze voor de leidster in het klassement zou eindigen in Maasmechelen, maar ze werd slechts zesde.
'Zo blij'
Na twee ronden hadden vier rensters zich afgescheiden van de rest. Vas, Brand, Bäckstedt en Puck Pieterse, de Nederlands kampioene. De 20-jarige Bäckstedt maakte de beste indruk, maar zag na een val Vas enige afstand nemen. Pieterse haakte na een val bij de balken vooraan af en werd uiteindelijk vierde. Vas werd in de laatste meters nog bijna verrast door Bäckstedt, maar hield net genoeg over voor haar tweede wereldbekerzege.
De Hongaarse, ook sterk op de weg, won eerder in 2021 in het Belgische Overijse. "Ik ben zo blij dat het na meer dan drie jaar weer is gelukt", sprak ze in het flashinterview. "Ik had het parcours goed verkend, dat heeft me wel geholpen. Maar ik schrok nog toen Zoe zo sterk terugkwam."
Brand was blij met haar eindzege. "Het was een mooie wedstrijd om de wereldbeker binnen te halen", vertelde ze. "Ik begon goed, maar had het in het tweede deel lastig. Die andere meiden waren supersterk."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
34 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
5 uur geleden