Hongaarse Vas wint veldrit Maasmechelen, wereldbeker voor Brand
MAASMECHELEN (ANP) - Blanka Vas heeft verrassend de voorlaatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Hongaarse renster van SD Worx-Protime was in de modder van het Belgische Maasmechelen net iets sneller dan de Britse Zoe Bäckstedt. Lucinda Brand werd derde. Daarmee verzekerde de 35-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions zich van de eindzege in de wereldbeker.
Zondag volgt de laatste wereldbekercross, in het Nederlandse Hoogerheide. Over een week is het WK in het Franse Liévin.
Brand had nog een concurrente over in de strijd om de eindzege. Dat was Fem van Empel, die goed startte, maar na een lekke band en twee glijpartijen de aansluiting met de kop van de wedstrijd verloor. De wereldkampioene kon Brand alleen nog bedreigen als ze voor de leidster in het klassement zou eindigen in Maasmechelen, maar ze werd slechts zesde.
'Zo blij'
Na twee ronden hadden vier rensters zich afgescheiden van de rest. Vas, Brand, Bäckstedt en Puck Pieterse, de Nederlands kampioene. De 20-jarige Bäckstedt maakte de beste indruk, maar zag na een val Vas enige afstand nemen. Pieterse haakte na een val bij de balken vooraan af en werd uiteindelijk vierde. Vas werd in de laatste meters nog bijna verrast door Bäckstedt, maar hield net genoeg over voor haar tweede wereldbekerzege.
De Hongaarse, ook sterk op de weg, won eerder in 2021 in het Belgische Overijse. "Ik ben zo blij dat het na meer dan drie jaar weer is gelukt", sprak ze in het flashinterview. "Ik had het parcours goed verkend, dat heeft me wel geholpen. Maar ik schrok nog toen Zoe zo sterk terugkwam."
Brand was blij met haar eindzege. "Het was een mooie wedstrijd om de wereldbeker binnen te halen", vertelde ze. "Ik begon goed, maar had het in het tweede deel lastig. Die andere meiden waren supersterk."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
42 minuten geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
3 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
4 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
11 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
11 uur geleden