Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongaarse regering krijgt toestemming voor lhbti-referendum

Hongaarse regering krijgt toestemming voor lhbti-referendum

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering heeft van het parlement toestemming gekregen voor een referendum over kwesties met betrekking tot een omstreden lhbti-wet. Onder premier Viktor Orbán is een wet ingevoerd die jongeren moet afschermen van informatie over homoseksualiteit en geslachtsoperaties.

De eind juni aangenomen wet had aanvankelijk alleen betrekking op het onderwijs en de media, maar werd in augustus uitgebreid naar de directe omgeving van kerken. Vanwege de ophef die binnen en buiten Hongarije ontstond, besloot Orbán over te gaan op een volksraadpleging over wat zijn regering als een "kinderbeschermingswet" omschrijft. Tegenstanders noemen de wet discriminerend en willen dat deze wordt ingetrokken.

De vragenlijst voor het referendum was eerder al goedgekeurd door het nationale verkiezingscomité en nu ook door het parlement. De Hongaren moeten onder meer laten weten of zij voorstander zijn van het houden van workshops over seksuele geaardheid op scholen zonder toestemming van de ouders. Een andere vraag is of ze vinden dat geslachtsveranderingen onder kinderen moeten worden gepromoot.

Orbán is sinds 2010 premier van Hongarije en ziet zichzelf als een verdediger van christelijke en traditionele waarden. Het referendum is volgens hem onderdeel van een "ideologische oorlog" met de Europese Unie. Hij streeft ernaar het referendum voor de parlementsverkiezingen in april te houden. Orbán wil opnieuw premier worden, maar zes oppositiepartijen proberen dat te voorkomen door voor het eerst samen te werken.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

9 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

12 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

13 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

14 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

15 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

16 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

16 uur geleden