Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongaarse premier overlegt met president Turkije over Oekraïne

Hongaarse premier overlegt met president Turkije over Oekraïne

ANKARA (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in Ankara over de oorlog in Oekraïne gesproken met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Orbán sprak volgens zijn buitenlandminister langdurig met Erdogan die goede betrekkingen heeft met Oekraïne en met Rusland. Over de inhoud van het gesprek is niets naar buiten gebracht.

Erdogan heeft eerder bemiddeld tussen Oekraïne en Rusland. Orbán vindt dat de oorlog door onderhandelingen moet worden beëindigd. Hij wil bijvoorbeeld niet dat Hongarije wapens aan Oekraïne levert en neemt zo in de Europese Unie een aparte positie in.

Orbán geldt als een bondgenoot van de tot Amerikaans president gekozen Donald Trump en Orbán onderhoudt goede betrekkingen met de Russische president Vladimir Poetin. Hij bezocht eerder beide leiders in wat de Hongaarse premier ziet als zijn vredesmissie. Hij ging eerder ook naar Kyiv en Beijing voor deze missie. Woensdag nog belde Orbán met Poetin over een eventueel bestand tijdens de kerstdagen.

Meer uit Buitenland

Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

51 minuten geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

5 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

14 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

16 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

16 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

19 uur geleden