Hongaarse premier overlegt met president Turkije over Oekraïne
ANKARA (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in Ankara over de oorlog in Oekraïne gesproken met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Orbán sprak volgens zijn buitenlandminister langdurig met Erdogan die goede betrekkingen heeft met Oekraïne en met Rusland. Over de inhoud van het gesprek is niets naar buiten gebracht.
Erdogan heeft eerder bemiddeld tussen Oekraïne en Rusland. Orbán vindt dat de oorlog door onderhandelingen moet worden beëindigd. Hij wil bijvoorbeeld niet dat Hongarije wapens aan Oekraïne levert en neemt zo in de Europese Unie een aparte positie in.
Orbán geldt als een bondgenoot van de tot Amerikaans president gekozen Donald Trump en Orbán onderhoudt goede betrekkingen met de Russische president Vladimir Poetin. Hij bezocht eerder beide leiders in wat de Hongaarse premier ziet als zijn vredesmissie. Hij ging eerder ook naar Kyiv en Beijing voor deze missie. Woensdag nog belde Orbán met Poetin over een eventueel bestand tijdens de kerstdagen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
4 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
11 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
12 uur geleden