Hongaarse premier Orbán feliciteert Trump met presidentschap
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán feliciteert Donald Trump met zijn overwinning in de Amerikaanse verkiezingen. "De grootste comeback in de geschiedenis! Felicitaties aan president Donald Trump met zijn enorme overwinning. Een broodnodige overwinning voor de wereld", aldus Orbán op X. Hongarije is momenteel voorzitter van de Raad van de Europese Unie.
Fox News heeft Trump uitgeroepen tot winnaar van de Amerikaanse verkiezingen. Andere Amerikaanse media hebben dit nog niet gedaan. Trump heeft de overwinning inmiddels ook zelf geclaimd.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.
7 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
14 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
17 uur geleden