Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongaarse minister roept op tot bestand en onderhandelingen

Hongaarse minister roept op tot bestand en onderhandelingen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijjarto heeft een dringend beroep gedaan om te komen tot een wapenstilstand in Oekraïne en tot onderhandelingen. Hij vreest dat de oorlog verder escaleert en een veel gevaarlijker en breder conflict kan worden. Hij leidt dat onder meer af aan de felle toespraken van de Amerikaanse en de Russische president, Joe Biden en Vladimir Poetin, op dinsdag. Ze zouden illustreren hoe ernstig de situatie nu is geworden.

De Hongaarse bewindsman keerde zich ook tegen nieuwe Europese sancties gericht op de kernenenergie van Rusland. Die zouden niet door de Europese Unie mogen worden afgekondigd. Ze zouden in strijd zijn met het nationale belang van Hongarije dat zijn meeste energie importeert uit Rusland. Hongarije wil ook een eigen kerncentrale samen met een Russische onderneming, Rosatom, met twee reactoren uitbreiden.

De EU wil met nog meer sancties de Russische economie treffen. Het zou al de tiende serie sancties worden. Er is daarbij momenteel ook onenigheid over een importverbod van rubber en diamant.

Meer uit Buitenland

Sekteleider Kenia krijgt celstraf voor moord op 190 kinderen

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".

35 minuten geleden
Ook dreiging bij Britse omroep Sky

LONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.

36 minuten geleden
Ierse omroep: bommelding media heeft link met vliegtuigmeldingen

DUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.

39 minuten geleden
Bommeldingen bij vluchten Praag, ook een met bestemming Nederland

PRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.

2 uur geleden
Opnieuw bommeldingen bij Europese vluchten

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.

2 uur geleden
Europees OM opent onderzoek naar fraude rond treinramp Spanje

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) doet onderzoek naar mogelijke fraude rond het dodelijke treinongeluk in Spanje eind oktober. Er wordt gekeken naar spoorbeheerder Adif, de Spaanse overheidsinstantie voor spoorveiligheid AESF en de Spaanse rekenkamer.

2 uur geleden
Belgische premier moet van koning verder met begrotingsgesprekken

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip accepteert het ontslag van premier Bart De Wever en daarmee zijn regering niet. De premier moet een nieuwe poging doen om tot een akkoord te komen over de begroting van 2027. Dat heeft het koningshuis vrijdag in een verklaring gemeld, na een gesprek tussen de koning en de premier. Als de koning het ontslag had aanvaard, dreigden vervroegde verkiezingen.

2 uur geleden