Hongaarse minister roept op tot bestand en onderhandelingen
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijjarto heeft een dringend beroep gedaan om te komen tot een wapenstilstand in Oekraïne en tot onderhandelingen. Hij vreest dat de oorlog verder escaleert en een veel gevaarlijker en breder conflict kan worden. Hij leidt dat onder meer af aan de felle toespraken van de Amerikaanse en de Russische president, Joe Biden en Vladimir Poetin, op dinsdag. Ze zouden illustreren hoe ernstig de situatie nu is geworden.
De Hongaarse bewindsman keerde zich ook tegen nieuwe Europese sancties gericht op de kernenenergie van Rusland. Die zouden niet door de Europese Unie mogen worden afgekondigd. Ze zouden in strijd zijn met het nationale belang van Hongarije dat zijn meeste energie importeert uit Rusland. Hongarije wil ook een eigen kerncentrale samen met een Russische onderneming, Rosatom, met twee reactoren uitbreiden.
De EU wil met nog meer sancties de Russische economie treffen. Het zou al de tiende serie sancties worden. Er is daarbij momenteel ook onenigheid over een importverbod van rubber en diamant.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
6 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
9 uur geleden