Hongaarse media wijzen kritiek Rutte als extreem van de hand
BOEDAPEST (ANP) - Verscheidene Hongaarse media hebben de stelling van premier Mark Rutte dat het land niet in de EU thuishoort, boos van de hand gewezen. De Nederlander wordt onder meer verweten zich arrogant te gedragen als "een extremistische libertariër". Hij valt volgens commentatoren ten onrechte "een Hongaarse kinderbeschermingswet" aan.
De wetgeving die premier Viktor Orbán volgens Rutte zou moeten intrekken, is in de ogen van critici van Rutte niet specifiek tegen homoseksuelen of transgenders in het bijzonder, maar is regelgeving die kinderen en jongeren moet helpen beschermen tegen kindermisbruik en "opgedrongen seksuele sensibilisering", bijvoorbeeld op scholen.
Rutte zou ten onrechte menen dat Hongarije de moderne wereld niet begrijpt en "door de knieën zou moeten" als het de wetgeving niet schrapt. "Tegenwoordig is Hongarije een van de weinige landen in Europa die streeft naar het behoud van de normaliteit en de enige toekomstgerichte orde van de geschapen wereld", aldus een columnist.
De toeslagenaffaire en het Nederlandse koloniale verleden worden door sommige commentatoren erbij gehaald om de Nederlandse premier van hypocrisie te beschuldigen. De Hongaarse minister van Justitie Judith Varga deed dat donderdagavond al in een eerste reactie. Ze sprak over de "koloniale arrogantie van Rutte". Hongaarse media laten ook niet onvermeld dat er in Nederland felle kritiek is op de uitspraken van Rutte, onder meer van conservatieve en/of rechtse partijen.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
34 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
57 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
1 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden