Hongaarse bondscoach verdedigt defensieve spel tegen Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Marco Rossi erkende na het gelijkspel tegen het Nederlands elftal (1-1) dat hij Hongarije waarschijnlijk nog nooit zo defensief had laten spelen. "Eigenlijk houd ik helemaal niet van zo'n speelstijl", zei hij. "Maar de spelers weten nu wel dat dit soms kan werken. Tegen sterke ploegen als Nederland moeten we het zo doen. Dit is onze enige kans."
Hongarije verloor vorige maand met een gedurfde speelwijze met 5-0 van Duitsland. "Dat kan niet de bedoeling zijn", stelde Rossi. "Nu hebben we het anders aangepakt en is het wel een wedstrijd geworden. Het is alleen jammer dat zij in de slotfase nog gelijkmaken, terwijl ze met tien man op het veld staan", doelde hij op een rode kaart voor Virgil van Dijk en een treffer van Denzel Dumfries.
Hongarije zag door het gelijkspel tegen Oranje de kansen op een plek in de kwartfinales van de Nations League slinken. Duitsland voert de poule nu aan met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt. "Maandag tegen Bosnië en Herzegovina gaan we weer anders spelen", beloofde Rossi. "Dan moeten wij spelers gaan uitspelen en aanvallen. Maar tegen Nederland hebben we het gewoon heel goed gedaan zo."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
3 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
8 uur geleden