Hongaarse bondscoach verdedigt defensieve spel tegen Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Marco Rossi erkende na het gelijkspel tegen het Nederlands elftal (1-1) dat hij Hongarije waarschijnlijk nog nooit zo defensief had laten spelen. "Eigenlijk houd ik helemaal niet van zo'n speelstijl", zei hij. "Maar de spelers weten nu wel dat dit soms kan werken. Tegen sterke ploegen als Nederland moeten we het zo doen. Dit is onze enige kans."
Hongarije verloor vorige maand met een gedurfde speelwijze met 5-0 van Duitsland. "Dat kan niet de bedoeling zijn", stelde Rossi. "Nu hebben we het anders aangepakt en is het wel een wedstrijd geworden. Het is alleen jammer dat zij in de slotfase nog gelijkmaken, terwijl ze met tien man op het veld staan", doelde hij op een rode kaart voor Virgil van Dijk en een treffer van Denzel Dumfries.
Hongarije zag door het gelijkspel tegen Oranje de kansen op een plek in de kwartfinales van de Nations League slinken. Duitsland voert de poule nu aan met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt. "Maandag tegen Bosnië en Herzegovina gaan we weer anders spelen", beloofde Rossi. "Dan moeten wij spelers gaan uitspelen en aanvallen. Maar tegen Nederland hebben we het gewoon heel goed gedaan zo."
Meer uit Voetbal
ZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
37 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
17 uur geleden