Hongaarse bondscoach verdedigt defensieve spel tegen Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Marco Rossi erkende na het gelijkspel tegen het Nederlands elftal (1-1) dat hij Hongarije waarschijnlijk nog nooit zo defensief had laten spelen. "Eigenlijk houd ik helemaal niet van zo'n speelstijl", zei hij. "Maar de spelers weten nu wel dat dit soms kan werken. Tegen sterke ploegen als Nederland moeten we het zo doen. Dit is onze enige kans."
Hongarije verloor vorige maand met een gedurfde speelwijze met 5-0 van Duitsland. "Dat kan niet de bedoeling zijn", stelde Rossi. "Nu hebben we het anders aangepakt en is het wel een wedstrijd geworden. Het is alleen jammer dat zij in de slotfase nog gelijkmaken, terwijl ze met tien man op het veld staan", doelde hij op een rode kaart voor Virgil van Dijk en een treffer van Denzel Dumfries.
Hongarije zag door het gelijkspel tegen Oranje de kansen op een plek in de kwartfinales van de Nations League slinken. Duitsland voert de poule nu aan met 7 punten, gevolgd door Nederland met 5 punten, Hongarije met 2 punten en Bosnië en Herzegovina met 1 punt. "Maandag tegen Bosnië en Herzegovina gaan we weer anders spelen", beloofde Rossi. "Dan moeten wij spelers gaan uitspelen en aanvallen. Maar tegen Nederland hebben we het gewoon heel goed gedaan zo."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
16 uur geleden