Hongaarse bekerfinale met 10.000 toeschouwers
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse bekerfinale tussen Budapest Honved FC en Mezokovesd zal woensdag voor circa 10.000 toeschouwers worden afgewerkt. Dat is minder dan een zesde van de totale capaciteit van de nieuwe Puskas National Arena, dat speciaal voor het EK 2020 is gebouwd en plaats biedt aan 65.000 bezoekers. Dat eindtoernooi is door de uitbraak van het coronavirus naar volgend jaar zomer verplaatst.
In het fraaie stadion mag vanwege de Hongaarse veiligheidsvoorschriften per vier stoelen maar één plaats bezet worden door een toeschouwer. De voetballiefhebbers mogen ook niet achter elkaar gaan zitten. De belangstelling voor de bekerfinale was groot. De Hongaarse voetbalbond heeft daarom onlangs nog wat extra tickets in de verkoop gedaan.
In Hongarije, dat minder hard door het coronavirus is getroffen dan andere landen in Europa, werd eind vorige maand het voetbalseizoen hervat. Fans waren in beperkte aantallen meteen weer welkom. De Hongaarse voetbalbond ziet er wel op toe dat de toeschouwers in het stadion op veilige afstand van elkaar blijven.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries heeft er vertrouwen in dat de defensie van het Nederlands elftal op het WK gedurende het toernooi steeds stabieler wordt. Dat vertelde de rechtervleugelverdediger na de training op een persconferentie in Kansas City.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries wil niets zeggen over zijn verwachte transfer naar Real Madrid. De rechtsback liet zich begin deze maand vlak voor de oefeninterland van Oranje tegen Algerije keuren door de medische staf van de Spaanse topclub, maar een officiële bevestiging van zijn transfer is uitgebleven.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal werkt met een fitte selectie toe naar de laatste groepswedstrijd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag op het WK. "Volgens mij is iedereen wel fit", verklapte Denzel Dumfries op een persconferentie.
5 uur geleden