Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongaars referendum over lhbti-beleid is niet-bindend

Hongaars referendum over lhbti-beleid is niet-bindend

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - Een referendum over het lhbti-beleid in Hongarije is niet-bindend omdat minder dan de helft van de kiezers is komen opdagen. Hongaren konden zondag ja of nee antwoorden op vier vragen, waaronder of ze vinden dat geslachtsveranderingen onder kinderen moeten worden "gepromoot" en of scholen workshops over seksuele geaardheid mogen houden zonder toestemming van de ouders.

Premier Viktor Orbán had de volksraadpleging uitgeschreven na internationale kritiek op een omstreden wet die kinderen moet afschermen van informatie over homoseksualiteit en geslachtsoperaties. Hoewel de opkomst laag was, lijken wel veel Hongaren Orbán te steunen. Meer dan 90 procent van de kiezers die wel kwam opdagen, stemde in lijn met het regeringsbeleid.

Orbán, sinds 2010 premier, ziet zichzelf als een verdediger van christelijke en traditionele waarden. Hij noemde het referendum vorig jaar onderdeel van een "ideologische oorlog" met de Europese Unie. Het referendum vond plaats op dezelfde dag als de parlementsverkiezingen. Die stembusgang is gewonnen door Orbáns partij Fidesz. De regeringspartij behoudt haar tweederdemeerderheid in het parlement.

Meer uit Buitenland

Israël en Hezbollah eens over staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Hezbollah hebben ingestemd met een staakt-het-vuren, zegt een Amerikaanse topfunctionaris. Het bestand is vrijdag om 16.00 uur lokale tijd ingegaan. Dat is om 15.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Starmer roept op tot eenheid Labour na verkiezingswinst rivaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer heeft opgeroepen tot eenheid binnen regeringspartij Labour. Zijn oproep volgt na de lokale verkiezingsoverwinning van rivaal Andy Burnham, die met zijn behaalde parlementszetel voldoet aan een belangrijke voorwaarde voor het ontketenen van een interne leiderschapsstrijd.

2 uur geleden
Europese landen nemen maatregelen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - In grote delen van West- en Zuid-Europa worden maatregelen getroffen tegen de hitte. In delen van Zuid-Frankrijk en Spanje kan die vrijdag oplopen tot richting de 40 graden.

3 uur geleden
Italiaanse minister niet naar VS na uitspraken Trump over Meloni

ROME (ANP) - De Italiaanse buitenlandminister Antonio Tajani heeft zijn bezoek aan de Verenigde Staten geschrapt wegens "ernstige en beledigende" uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Die zei volgens de Italiaanse zender La7 onder meer uit medelijden met de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de foto te zijn gegaan, nadat zij hem "erom had gesmeekt".

3 uur geleden
Israël valt Libanon aan ondanks voorlopig akkoord VS en Iran

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft hevige aanvallen op Libanon uitgevoerd in het zuiden en in de Bekaavallei. Het leger zegt tachtig doelen te hebben bestookt en tientallen Hezbollahstrijders te hebben gedood. Dit was volgens het leger naar aanleiding van een raketbeschieting door Hezbollah in Libanon waarbij vier Israëlische militairen omkwamen.

4 uur geleden
Code oranje in Limburg vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor de provincie Limburg geldt vrijdag vanaf 15.00 uur code oranje vanwege zware onweersbuien. Het KNMI meldt dat er plaatselijk kans is op overlast en schade door zware windstoten, hagel en veel regen in korte tijd.

4 uur geleden
Israëlische minister zegt dat heel Libanon moet branden

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft gezegd dat "heel Libanon moet branden", nadat het leger had bericht dat er vier Israëlische militairen in dat land zijn gedood. Er vallen doden bij Israëlische aanvallen op de grond in Libanon, maar deze vier zijn de eerste gesneuvelde Israëlische militairen sinds Iran en de VS een voorlopig vredesakkoord tekenden op woensdag.

6 uur geleden