Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongaars parlement stemt maandag over Zweeds NAVO-lidmaatschap

Hongaars parlement stemt maandag over Zweeds NAVO-lidmaatschap

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse parlement zal maandag stemmen over de Zweedse toetreding tot de NAVO, staat op de website van het parlement. Hongarije is het laatste land dat nog niet officieel heeft ingestemd, dus als de parlementariërs akkoord gaan kan Zweden ruim anderhalf jaar na de aanvraag lid worden van de militaire alliantie.

Het parlement is eigenlijk nog met reces tot eind februari, maar komt op verzoek van de oppositie vervroegd bijeen. Het is niet duidelijk of de leden van de regeringspartij Fidesz ook zullen komen opdagen bij de extra vergadering. Fidesz heeft een absolute meerderheid in het parlement, dus als de hele partij niet aanwezig is, is de stemming ongeldig.

De voorzitter van het parlement zei eerder dat hij het niet nodig vond om het parlement terug van reces te roepen voor een snellere stemming, omdat de vergadering ook kan worden gehouden als het reces voorbij is.

Dwarsliggen

Vorige week ging Turkije na lang dwarsliggen akkoord met de Zweedse toetreding tot de NAVO. Omdat Hongarije daardoor het enige land is dat nog voor moet stemmen beloofde premier Viktor Orbán dat het parlement dat meteen zou doen als het terugkomt van reces.

Stockholm vroeg het lidmaatschap van de NAVO aan in de nasleep van de Russische invasie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

15 minuten geleden
Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

52 minuten geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

3 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

4 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

4 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

5 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

6 uur geleden