Hongaars parlement stemt maandag over Zweeds NAVO-lidmaatschap
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse parlement zal maandag stemmen over de Zweedse toetreding tot de NAVO, staat op de website van het parlement. Hongarije is het laatste land dat nog niet officieel heeft ingestemd, dus als de parlementariërs akkoord gaan kan Zweden ruim anderhalf jaar na de aanvraag lid worden van de militaire alliantie.
Het parlement is eigenlijk nog met reces tot eind februari, maar komt op verzoek van de oppositie vervroegd bijeen. Het is niet duidelijk of de leden van de regeringspartij Fidesz ook zullen komen opdagen bij de extra vergadering. Fidesz heeft een absolute meerderheid in het parlement, dus als de hele partij niet aanwezig is, is de stemming ongeldig.
De voorzitter van het parlement zei eerder dat hij het niet nodig vond om het parlement terug van reces te roepen voor een snellere stemming, omdat de vergadering ook kan worden gehouden als het reces voorbij is.
Dwarsliggen
Vorige week ging Turkije na lang dwarsliggen akkoord met de Zweedse toetreding tot de NAVO. Omdat Hongarije daardoor het enige land is dat nog voor moet stemmen beloofde premier Viktor Orbán dat het parlement dat meteen zou doen als het terugkomt van reces.
Stockholm vroeg het lidmaatschap van de NAVO aan in de nasleep van de Russische invasie in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
8 uur geleden