Hongaars parlement stemt maandag over Zweeds NAVO-lidmaatschap
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse parlement zal maandag stemmen over de Zweedse toetreding tot de NAVO, staat op de website van het parlement. Hongarije is het laatste land dat nog niet officieel heeft ingestemd, dus als de parlementariërs akkoord gaan kan Zweden ruim anderhalf jaar na de aanvraag lid worden van de militaire alliantie.
Het parlement is eigenlijk nog met reces tot eind februari, maar komt op verzoek van de oppositie vervroegd bijeen. Het is niet duidelijk of de leden van de regeringspartij Fidesz ook zullen komen opdagen bij de extra vergadering. Fidesz heeft een absolute meerderheid in het parlement, dus als de hele partij niet aanwezig is, is de stemming ongeldig.
De voorzitter van het parlement zei eerder dat hij het niet nodig vond om het parlement terug van reces te roepen voor een snellere stemming, omdat de vergadering ook kan worden gehouden als het reces voorbij is.
Dwarsliggen
Vorige week ging Turkije na lang dwarsliggen akkoord met de Zweedse toetreding tot de NAVO. Omdat Hongarije daardoor het enige land is dat nog voor moet stemmen beloofde premier Viktor Orbán dat het parlement dat meteen zou doen als het terugkomt van reces.
Stockholm vroeg het lidmaatschap van de NAVO aan in de nasleep van de Russische invasie in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
5 uur geleden