Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongaars parlement stemt maandag over Zweeds NAVO-lidmaatschap

Hongaars parlement stemt maandag over Zweeds NAVO-lidmaatschap

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse parlement zal maandag stemmen over de Zweedse toetreding tot de NAVO, staat op de website van het parlement. Hongarije is het laatste land dat nog niet officieel heeft ingestemd, dus als de parlementariërs akkoord gaan kan Zweden ruim anderhalf jaar na de aanvraag lid worden van de militaire alliantie.

Het parlement is eigenlijk nog met reces tot eind februari, maar komt op verzoek van de oppositie vervroegd bijeen. Het is niet duidelijk of de leden van de regeringspartij Fidesz ook zullen komen opdagen bij de extra vergadering. Fidesz heeft een absolute meerderheid in het parlement, dus als de hele partij niet aanwezig is, is de stemming ongeldig.

De voorzitter van het parlement zei eerder dat hij het niet nodig vond om het parlement terug van reces te roepen voor een snellere stemming, omdat de vergadering ook kan worden gehouden als het reces voorbij is.

Dwarsliggen

Vorige week ging Turkije na lang dwarsliggen akkoord met de Zweedse toetreding tot de NAVO. Omdat Hongarije daardoor het enige land is dat nog voor moet stemmen beloofde premier Viktor Orbán dat het parlement dat meteen zou doen als het terugkomt van reces.

Stockholm vroeg het lidmaatschap van de NAVO aan in de nasleep van de Russische invasie in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Internationale bezorgdheid over opmars rebellen in Congo

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.

49 minuten geleden
Nnena Kalu wint Turner Prize

BRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.

1 uur geleden
Frans lagerhuis steunt begrotingsvoorstel sociale zekerheid

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.

2 uur geleden
President Honduras: verkiezingen zijn gemanipuleerd

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.

2 uur geleden
Honderdduizenden mensen op de vlucht na nieuw geweld Oost-Congo

UVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

2 uur geleden
Zelensky zegt klaar te zijn voor verkiezingen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.

3 uur geleden
FT: VS willen snelle reactie Zelensky op vredesvoorstel

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.

3 uur geleden