Honduras opent ambassade in China na verbreken relaties Taiwan
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Honduras heeft voor het eerst een ambassade in Beijing geopend, melden Chinese staatsmedia. Het Midden-Amerikaanse land verbrak de betrekkingen met Taiwan eerder dit jaar om meer te kunnen samenwerken met China.
De Hondurese buitenlandminister Enrique Reina sprak na de openingsceremonie van nieuwe kansen in de samenwerking tussen de twee landen, aldus de staatsmedia. Ook president Xiomara Castro is nu in China. Zij zal tijdens haar bezoek de Chinese president Xi Jinping ontmoeten en naar verwachting haar handtekening onder een reeks overeenkomsten zetten.
Honduras maakte in maart wereldkundig dat het Taiwan, door China beschouwd als een afvallige provincie, niet meer als land erkent. "De regering van Honduras erkent het bestaan van slechts één China. (...) Taiwan is onafscheidelijk van het Chinese grondgebied", klonk het toen. Daarmee kwam het aantal landen dat Taiwan wel erkent op dertien.
Afkopen
Het aantal landen dat Taiwan erkent wordt steeds kleiner. Taipei beschuldigt Beijing van intimidatie door bondgenoten af te kopen om China te steunen. Honduras zou daardoor een "exorbitant bedrag" van Taiwan hebben geëist om de diplomatieke banden tussen de landen in stand te houden.
China staat niet toe dat landen een relatie onderhouden met de regering in zowel Beijing als Taipei. Taiwan wordt sinds het einde van de Chinese burgeroorlog in 1949 onafhankelijk van Beijing bestuurd. Nadat die oorlog werd gewonnen door de communisten, vluchtte de nationalistische regering naar het eiland ten zuidoosten van het Chinese vasteland.
Meer uit Buitenland
DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
39 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
5 uur geleden