Honduras opent ambassade in China na verbreken relaties Taiwan
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Honduras heeft voor het eerst een ambassade in Beijing geopend, melden Chinese staatsmedia. Het Midden-Amerikaanse land verbrak de betrekkingen met Taiwan eerder dit jaar om meer te kunnen samenwerken met China.
De Hondurese buitenlandminister Enrique Reina sprak na de openingsceremonie van nieuwe kansen in de samenwerking tussen de twee landen, aldus de staatsmedia. Ook president Xiomara Castro is nu in China. Zij zal tijdens haar bezoek de Chinese president Xi Jinping ontmoeten en naar verwachting haar handtekening onder een reeks overeenkomsten zetten.
Honduras maakte in maart wereldkundig dat het Taiwan, door China beschouwd als een afvallige provincie, niet meer als land erkent. "De regering van Honduras erkent het bestaan van slechts één China. (...) Taiwan is onafscheidelijk van het Chinese grondgebied", klonk het toen. Daarmee kwam het aantal landen dat Taiwan wel erkent op dertien.
Afkopen
Het aantal landen dat Taiwan erkent wordt steeds kleiner. Taipei beschuldigt Beijing van intimidatie door bondgenoten af te kopen om China te steunen. Honduras zou daardoor een "exorbitant bedrag" van Taiwan hebben geëist om de diplomatieke banden tussen de landen in stand te houden.
China staat niet toe dat landen een relatie onderhouden met de regering in zowel Beijing als Taipei. Taiwan wordt sinds het einde van de Chinese burgeroorlog in 1949 onafhankelijk van Beijing bestuurd. Nadat die oorlog werd gewonnen door de communisten, vluchtte de nationalistische regering naar het eiland ten zuidoosten van het Chinese vasteland.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.
11 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.
26 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
2 uur geleden