Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honduras en Colombia nemen 900 kilo coke in beslag

Honduras en Colombia nemen 900 kilo coke in beslag

TEGUCIGALPA (ANP) - Honduras meldde maandag dat het in samenwerking met Colombia 900 kilo cocaïne in beslag heeft genomen.

Politie en leger onderschepten zondag een vissersboot in het oostelijke departement Gracias a Dios. De drugs zaten verstopt in verborgen compartimenten, aldus de strijdkrachten. Drie Hondurese bemanningsleden werden gearresteerd.

"In een week tijd hebben we 1707 kilo drugs in beslag genomen", zei de recherche in een verklaring. Op 20 juli vonden de autoriteiten 800 kilo coke in een vliegtuig dat op een verborgen landingsbaan in Gracias a Dios landde.

In 2014 lanceerde Honduras een gezamenlijke operatie tegen drugssmokkelaars in het dunbevolkte Gracias a Dios-departement, de thuisbasis van leden van de inheemse Misquito-minderheid. De Colombiaanse autoriteiten en de Amerikaanse opsporingsdienst DEA werken samen met Honduras om te voorkomen dat drugssmokkelaars Gracias a Dios gebruiken als lanceerplatform om cocaïne vanuit Zuid-Amerika naar de Verenigde Staten te smokkelen.

Meer uit Buitenland

Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

6 minuten geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

18 minuten geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

56 minuten geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

2 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

2 uur geleden
Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

2 uur geleden
Iraanse elitemacht houdt militaire oefening in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.

2 uur geleden