Honduras en Colombia nemen 900 kilo coke in beslag
TEGUCIGALPA (ANP) - Honduras meldde maandag dat het in samenwerking met Colombia 900 kilo cocaïne in beslag heeft genomen.
Politie en leger onderschepten zondag een vissersboot in het oostelijke departement Gracias a Dios. De drugs zaten verstopt in verborgen compartimenten, aldus de strijdkrachten. Drie Hondurese bemanningsleden werden gearresteerd.
"In een week tijd hebben we 1707 kilo drugs in beslag genomen", zei de recherche in een verklaring. Op 20 juli vonden de autoriteiten 800 kilo coke in een vliegtuig dat op een verborgen landingsbaan in Gracias a Dios landde.
In 2014 lanceerde Honduras een gezamenlijke operatie tegen drugssmokkelaars in het dunbevolkte Gracias a Dios-departement, de thuisbasis van leden van de inheemse Misquito-minderheid. De Colombiaanse autoriteiten en de Amerikaanse opsporingsdienst DEA werken samen met Honduras om te voorkomen dat drugssmokkelaars Gracias a Dios gebruiken als lanceerplatform om cocaïne vanuit Zuid-Amerika naar de Verenigde Staten te smokkelen.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
25 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
2 uur geleden