Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honduras en Colombia nemen 900 kilo coke in beslag

Honduras en Colombia nemen 900 kilo coke in beslag

TEGUCIGALPA (ANP) - Honduras meldde maandag dat het in samenwerking met Colombia 900 kilo cocaïne in beslag heeft genomen.

Politie en leger onderschepten zondag een vissersboot in het oostelijke departement Gracias a Dios. De drugs zaten verstopt in verborgen compartimenten, aldus de strijdkrachten. Drie Hondurese bemanningsleden werden gearresteerd.

"In een week tijd hebben we 1707 kilo drugs in beslag genomen", zei de recherche in een verklaring. Op 20 juli vonden de autoriteiten 800 kilo coke in een vliegtuig dat op een verborgen landingsbaan in Gracias a Dios landde.

In 2014 lanceerde Honduras een gezamenlijke operatie tegen drugssmokkelaars in het dunbevolkte Gracias a Dios-departement, de thuisbasis van leden van de inheemse Misquito-minderheid. De Colombiaanse autoriteiten en de Amerikaanse opsporingsdienst DEA werken samen met Honduras om te voorkomen dat drugssmokkelaars Gracias a Dios gebruiken als lanceerplatform om cocaïne vanuit Zuid-Amerika naar de Verenigde Staten te smokkelen.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

2 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

3 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

3 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

8 uur geleden