Honduras en Colombia nemen 900 kilo coke in beslag
TEGUCIGALPA (ANP) - Honduras meldde maandag dat het in samenwerking met Colombia 900 kilo cocaïne in beslag heeft genomen.
Politie en leger onderschepten zondag een vissersboot in het oostelijke departement Gracias a Dios. De drugs zaten verstopt in verborgen compartimenten, aldus de strijdkrachten. Drie Hondurese bemanningsleden werden gearresteerd.
"In een week tijd hebben we 1707 kilo drugs in beslag genomen", zei de recherche in een verklaring. Op 20 juli vonden de autoriteiten 800 kilo coke in een vliegtuig dat op een verborgen landingsbaan in Gracias a Dios landde.
In 2014 lanceerde Honduras een gezamenlijke operatie tegen drugssmokkelaars in het dunbevolkte Gracias a Dios-departement, de thuisbasis van leden van de inheemse Misquito-minderheid. De Colombiaanse autoriteiten en de Amerikaanse opsporingsdienst DEA werken samen met Honduras om te voorkomen dat drugssmokkelaars Gracias a Dios gebruiken als lanceerplatform om cocaïne vanuit Zuid-Amerika naar de Verenigde Staten te smokkelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
3 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
5 uur geleden