Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza
LONDEN (ANP) - Zo'n honderd medewerkers van de Britse publieke omroep BBC hebben onlangs een brief ondertekend aan omroepbaas en hoofdredacteur Tim Davie. Daarin wordt gesteld dat de nieuwsorganisatie Israël bevoordeelt in haar berichtgeving over de Gazaoorlog. Dat meldt de Britse krant The Independent, die de brief heeft ingezien.
In een reactie op de brief, liet een woordvoerder weten zich niet te kunnen vinden in de aantijgingen en dat de BBC "ernaar streeft te voldoen aan onze verantwoordelijkheid om het meest betrouwbare en onpartijdige nieuws te leveren". Wanneer het aankomt op "fouten of veranderingen die we hebben aangebracht in de manier waarop we verslag doen, zijn we daar transparant over", aldus de woordvoerder.
Naast medewerkers van de BBC is de brief door nog ruim 120 andere journalisten, mediawerkers, acteurs en filmmakers ondertekend. Die stellen dat de BBC het afgelopen jaar haar redactionele normen niet heeft nageleefd doordat het in de berichtgeving over Gaza ontbrak aan "consequent eerlijke en op bewijs berustende journalistiek".
Aanbevelingen briefschrijvers
Hiervoor deden de ondertekenaars de omroep een aantal aanbevelingen. Zo werd gesteld dat de BBC in het vervolg moet herhalen dat "Israël buitenlandse journalisten geen toegang geeft tot Gaza en het duidelijker moet maken wanneer er onvoldoende grond is om Israëlische claims over de oorlog te controleren".
Andere aanbevelingen die gedaan zijn, gaan over de vorm van koppen boven artikelen waarin duidelijker zou moeten worden gemaakt wanneer Israël dader is. Een laatste kritiekpunt dat de ondertekenaars noemen is dat "Israëlische regeringsofficials en militaire functionarissen in alle interviews steviger bevraagd moeten worden" door presentatoren en verslaggevers van de omroep.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
8 uur geleden