Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza

Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza

LONDEN (ANP) - Zo'n honderd medewerkers van de Britse publieke omroep BBC hebben onlangs een brief ondertekend aan omroepbaas en hoofdredacteur Tim Davie. Daarin wordt gesteld dat de nieuwsorganisatie Israël bevoordeelt in haar berichtgeving over de Gazaoorlog. Dat meldt de Britse krant The Independent, die de brief heeft ingezien.

In een reactie op de brief, liet een woordvoerder weten zich niet te kunnen vinden in de aantijgingen en dat de BBC "ernaar streeft te voldoen aan onze verantwoordelijkheid om het meest betrouwbare en onpartijdige nieuws te leveren". Wanneer het aankomt op "fouten of veranderingen die we hebben aangebracht in de manier waarop we verslag doen, zijn we daar transparant over", aldus de woordvoerder.

Naast medewerkers van de BBC is de brief door nog ruim 120 andere journalisten, mediawerkers, acteurs en filmmakers ondertekend. Die stellen dat de BBC het afgelopen jaar haar redactionele normen niet heeft nageleefd doordat het in de berichtgeving over Gaza ontbrak aan "consequent eerlijke en op bewijs berustende journalistiek".

Aanbevelingen briefschrijvers

Hiervoor deden de ondertekenaars de omroep een aantal aanbevelingen. Zo werd gesteld dat de BBC in het vervolg moet herhalen dat "Israël buitenlandse journalisten geen toegang geeft tot Gaza en het duidelijker moet maken wanneer er onvoldoende grond is om Israëlische claims over de oorlog te controleren".

Andere aanbevelingen die gedaan zijn, gaan over de vorm van koppen boven artikelen waarin duidelijker zou moeten worden gemaakt wanneer Israël dader is. Een laatste kritiekpunt dat de ondertekenaars noemen is dat "Israëlische regeringsofficials en militaire functionarissen in alle interviews steviger bevraagd moeten worden" door presentatoren en verslaggevers van de omroep.

Meer uit Buitenland

NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

2 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

3 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

4 uur geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

4 uur geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

4 uur geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

7 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

8 uur geleden