Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza

Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza

LONDEN (ANP) - Zo'n honderd medewerkers van de Britse publieke omroep BBC hebben onlangs een brief ondertekend aan omroepbaas en hoofdredacteur Tim Davie. Daarin wordt gesteld dat de nieuwsorganisatie Israël bevoordeelt in haar berichtgeving over de Gazaoorlog. Dat meldt de Britse krant The Independent, die de brief heeft ingezien.

In een reactie op de brief, liet een woordvoerder weten zich niet te kunnen vinden in de aantijgingen en dat de BBC "ernaar streeft te voldoen aan onze verantwoordelijkheid om het meest betrouwbare en onpartijdige nieuws te leveren". Wanneer het aankomt op "fouten of veranderingen die we hebben aangebracht in de manier waarop we verslag doen, zijn we daar transparant over", aldus de woordvoerder.

Naast medewerkers van de BBC is de brief door nog ruim 120 andere journalisten, mediawerkers, acteurs en filmmakers ondertekend. Die stellen dat de BBC het afgelopen jaar haar redactionele normen niet heeft nageleefd doordat het in de berichtgeving over Gaza ontbrak aan "consequent eerlijke en op bewijs berustende journalistiek".

Aanbevelingen briefschrijvers

Hiervoor deden de ondertekenaars de omroep een aantal aanbevelingen. Zo werd gesteld dat de BBC in het vervolg moet herhalen dat "Israël buitenlandse journalisten geen toegang geeft tot Gaza en het duidelijker moet maken wanneer er onvoldoende grond is om Israëlische claims over de oorlog te controleren".

Andere aanbevelingen die gedaan zijn, gaan over de vorm van koppen boven artikelen waarin duidelijker zou moeten worden gemaakt wanneer Israël dader is. Een laatste kritiekpunt dat de ondertekenaars noemen is dat "Israëlische regeringsofficials en militaire functionarissen in alle interviews steviger bevraagd moeten worden" door presentatoren en verslaggevers van de omroep.

Meer uit Buitenland

Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

33 minuten geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

34 minuten geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

1 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

2 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

4 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Bultrug Timmy onderweg naar de Noordzee

WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.

5 uur geleden