Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza

Honderdtal medewerkers BBC oneens met berichtgeving over Gaza

LONDEN (ANP) - Zo'n honderd medewerkers van de Britse publieke omroep BBC hebben onlangs een brief ondertekend aan omroepbaas en hoofdredacteur Tim Davie. Daarin wordt gesteld dat de nieuwsorganisatie Israël bevoordeelt in haar berichtgeving over de Gazaoorlog. Dat meldt de Britse krant The Independent, die de brief heeft ingezien.

In een reactie op de brief, liet een woordvoerder weten zich niet te kunnen vinden in de aantijgingen en dat de BBC "ernaar streeft te voldoen aan onze verantwoordelijkheid om het meest betrouwbare en onpartijdige nieuws te leveren". Wanneer het aankomt op "fouten of veranderingen die we hebben aangebracht in de manier waarop we verslag doen, zijn we daar transparant over", aldus de woordvoerder.

Naast medewerkers van de BBC is de brief door nog ruim 120 andere journalisten, mediawerkers, acteurs en filmmakers ondertekend. Die stellen dat de BBC het afgelopen jaar haar redactionele normen niet heeft nageleefd doordat het in de berichtgeving over Gaza ontbrak aan "consequent eerlijke en op bewijs berustende journalistiek".

Aanbevelingen briefschrijvers

Hiervoor deden de ondertekenaars de omroep een aantal aanbevelingen. Zo werd gesteld dat de BBC in het vervolg moet herhalen dat "Israël buitenlandse journalisten geen toegang geeft tot Gaza en het duidelijker moet maken wanneer er onvoldoende grond is om Israëlische claims over de oorlog te controleren".

Andere aanbevelingen die gedaan zijn, gaan over de vorm van koppen boven artikelen waarin duidelijker zou moeten worden gemaakt wanneer Israël dader is. Een laatste kritiekpunt dat de ondertekenaars noemen is dat "Israëlische regeringsofficials en militaire functionarissen in alle interviews steviger bevraagd moeten worden" door presentatoren en verslaggevers van de omroep.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

3 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden