Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdste officiële warme dag in De Bilt van dit jaar een feit

Honderdste officiële warme dag in De Bilt van dit jaar een feit

DE BILT (ANP) - De grens van honderd warme dagen dit jaar is doorbroken. Om 10.00 uur werd het in De Bilt 20,2 graden, wat betekent dat de honderdste warme dag van 2022 een feit is. Volgens Weeronline komt er bovendien waarschijnlijk nog een aantal warme dagen bij, aangezien het pas begin september is.

De komende dagen verlopen waarschijnlijk ook warm met een minimale temperatuur van 20 graden. Pas volgend weekend zou de warme grens in De Bilt mogelijk niet gehaald kunnen worden, maar dat is nu nog onzeker.

Gemiddeld telt september nog twaalf warme dagen en komt het ook in oktober meestal nog tot twee dagen met minimaal 20 graden. Uitgaande van die verwachting en op basis van het klimaatgemiddelde voor de rest van de herfst, kan het totaal voor dit jaar volgens Weeronline rond 115 warme dagen uitkomen. Alleen in 2003 en 2018 waren er meer warme dagen, respectievelijk 116 en 132.

Het kwam al elf keer eerder voor dat een jaar - sinds het begin van de metingen in 1901 - honderd of meer warme dagen kende.

Meer uit Binnenland

Klimaatraad: inconsistent klimaatbeleid brengt onzekerheid

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatbeleid brengt burgers, bedrijven en de industrie in onzekerheid, signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) dinsdag in een adviesrapport. "Veel klimaatbeleid is het afgelopen jaar opgeschort of teruggedraaid", zegt raadslid en voorzitter van de visiecommissie Wieke Pot. "Inwoners, boeren en de industrie weten niet waar ze aan toe zijn." De WKR voorziet dat de sectoren daardoor geen plannen meer durven te maken voor de toekomst.

37 minuten geleden
Storing in twee tunnels bij Roermond, verkeer moet omrijden

ROERMOND (ANP) - In twee tunnels in Limburg is een technische storing. Verkeer op de A73 moet daardoor omrijden, meldt Rijkswaterstaat dinsdagochtend. Het gaat om de Roertunnel en Tunnel Swalmen, allebei bij Roermond.

1 uur geleden
Kamer wil betere aanpak deepfakes, mogelijk copyright op gezicht

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet meer doet om onlinemisbruik van de beeltenis van mensen tegen te gaan. De Kamerleden Hanneke van der Werf (D66), Jesse Six Dijkstra (NSC), Barbara Kathmann (GroenLinks-PvdA) en Ingrid Michon-Derkzen (VVD) opperen om, naar Deens voorbeeld, mensen copyright te geven op hun eigen uiterlijk en stem.

2 uur geleden
107e editie van Nijmeegse Vierdaagse van start gegaan

NIJMEGEN (ANP) - De eerste wandelaars zijn dinsdagochtend vroeg begonnen aan de 107e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur gingen de eerste lopers van de 50 kilometer van start, later in de vroege ochtend volgen de deelnemers aan de afstanden 40 en 30 kilometer.

4 uur geleden
Man die stoeptegel op hoofd kreeg in Rotterdam 'goed hersteld'

ROTTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die in november vorig jaar in Rotterdam een stoeptegel naar zijn hoofd gegooid kreeg, is "goed hersteld". Dat zegt het slachtoffer, Benjamin, maandag tegen RTV Rijnmond en De Telegraaf. Hij brak bij de aanval botten in zijn gezicht en heeft sindsdien beperkt zicht, maar na een gezichtsreconstructie gaat het "wel goed, wel lekker" met hem, laat hij aan RTV Rijnmond weten. "Ik kan lopen, praten en lachen", zegt hij tegen De Telegraaf.

4 uur geleden
Organisaties: compensatie natuur Maasvlakte II onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Het voorgenomen besluit van demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (BBB - Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) om verloren gegane natuur door de aanleg van Maasvlakte II te compenseren, voldoet volgens natuurorganisaties, waaronder Vogelbescherming, "volstrekt niet aan de wettelijke eisen".

10 uur geleden
Politie onderzoekt mogelijke ontvoering kind in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie onderzoekt een melding over een mogelijke ontvoering van een kind van naar schatting tussen 5 en 10 jaar oud. Volgens een getuige werd het kind in de Hollandsestraat in de wijk Charlois in Rotterdam-Zuid een zwarte bestelbus met geblindeerde ramen ingetrokken.

11 uur geleden