Honderden vluchten van Duitse luchthavens geschrapt om staking
FRANKFURT (ANP/DPA) - De staking van beveiligers op negen Duitse luchthavens heeft grote delen van het vliegverkeer in het land lamgelegd. Honderden vluchten gingen dinsdag niet door, waaronder vluchten van Hannover of Hamburg naar Schiphol. De beveiligers voeren al langer actie wegens vastgelopen cao-onderhandelingen.
De luchthavens van Hamburg en Hannover moesten alle vertrekkende vluchten annuleren. De vliegvelden in Berlijn en Düsseldorf hadden te maken met veel verstoringen. De luchthaven van Frankfurt, de grootste in Duitsland, schrapte ruim honderd van de 790 vertrekkende vluchten.
Vakbond ver.di kondigde de werkonderbreking van 24 uur maandag aan. Een week eerder waren er ook al stakingen op zes Duitse luchthavens. De vakbond eist van werkgevers dat het uurloon van beveiligers met minstens 1 euro stijgt. Ook moet de kloof tussen salarissen van beveiligers in verschillende regio's gedicht worden, zo vindt ver.di.
Werkgeversorganisatie BDLS vindt de eisen te duur. In de luchtvaartsector is ook felle kritiek op de stakingen, die het herstel van de coronacrisis zouden bemoeilijken. Luchtvaartbedrijven verloren veel inkomsten door de reisbeperkingen die wereldwijd golden op het hoogtepunt van de pandemie en zijn nog steeds niet hersteld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk hogere resultaten geboekt met zijn oliehandel. Dit gebeurde ondanks dat de activiteiten van het concern in het Midden-Oosten zwaar zijn getroffen door de oorlog. Shell meldde in een tussentijdse handelsupdate dat de raffinagemarges in het afgelopen kwartaal stegen tot 17 dollar per vat. In het vierde kwartaal lagen deze nog op 14 dollar.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met flinke winst geopend. Beleggers op het Damrak reageerden positief op de wapenstilstand in het Midden-Oosten van twee weken, waardoor de Straat van Hormuz heropend moet worden. De olieprijzen gingen juist hard omlaag. Shell kelderde daardoor bijna 7 procent.
24 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook als Iran de Straat van Hormuz daadwerkelijk heropent, kampt de luchtvaart waarschijnlijk nog maanden met verstoringen van de brandstofvoorziening voor vliegtuigen. Dat heeft topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA gezegd op een bijeenkomst in Singapore. Hij houdt er rekening mee dat kerosine voorlopig duurder blijft dan voor de uitbraak van de Iranoorlog, "wat hogere ticketprijzen betekent. Het is onvermijdelijk".
2 uur geleden