Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden vluchten van Duitse luchthavens geschrapt om staking

Honderden vluchten van Duitse luchthavens geschrapt om staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - De staking van beveiligers op negen Duitse luchthavens heeft grote delen van het vliegverkeer in het land lamgelegd. Honderden vluchten gingen dinsdag niet door, waaronder vluchten van Hannover of Hamburg naar Schiphol. De beveiligers voeren al langer actie wegens vastgelopen cao-onderhandelingen.

De luchthavens van Hamburg en Hannover moesten alle vertrekkende vluchten annuleren. De vliegvelden in Berlijn en Düsseldorf hadden te maken met veel verstoringen. De luchthaven van Frankfurt, de grootste in Duitsland, schrapte ruim honderd van de 790 vertrekkende vluchten.

Vakbond ver.di kondigde de werkonderbreking van 24 uur maandag aan. Een week eerder waren er ook al stakingen op zes Duitse luchthavens. De vakbond eist van werkgevers dat het uurloon van beveiligers met minstens 1 euro stijgt. Ook moet de kloof tussen salarissen van beveiligers in verschillende regio's gedicht worden, zo vindt ver.di.

Werkgeversorganisatie BDLS vindt de eisen te duur. In de luchtvaartsector is ook felle kritiek op de stakingen, die het herstel van de coronacrisis zouden bemoeilijken. Luchtvaartbedrijven verloren veel inkomsten door de reisbeperkingen die wereldwijd golden op het hoogtepunt van de pandemie en zijn nog steeds niet hersteld.

Meer uit Financieel

Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

15 minuten geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

2 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

3 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

4 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

5 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden