Honderden vluchten in Italië geannuleerd door staking
ROME (ANP/DPA) - Door een staking van luchtverkeersleiders in Italië zijn vrijdag honderden vluchten geschrapt. Vakbonden eisen aanpassing van werkroosters en meer loon. Duizenden reizigers strandden daardoor op het vliegveld, ook al was de staking ruim van tevoren aangekondigd. Ook vanaf Schiphol en Eindhoven Airport vlogen vrijwel geen vliegtuigen richting Italië.
Alleen al luchtvaartmaatschappij Ryanair moest ruim 600 vluchten schrappen, waarmee ongeveer 110.000 passagiers werden getroffen. De Italiaanse maatschappij ITA Airways annuleerde 200 vluchten waarvan de meeste binnenlandse. Naar verwachting zijn de luchthavens van Rome, Milaan Malpensa en Venetië het hardst getroffen. Ook een aantal vliegtuigen van easyJet en Eurowings bleven aan de grond.
Italiaanse luchtverkeersleiders legden op 17 juli ook al het werk neer. Ook toen werden veel vluchten geannuleerd. Omdat die staking midden in de zomervakantie plaatsvond, kwamen veel reizigers op luchthavens vast te zitten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden