Honderden vluchten geschrapt door staking Duitse luchthavens
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een staking op Duitse luchthavens zorgt opnieuw voor veel verstoorde en geannuleerde vluchten. Het vliegveld van Düsseldorf verwacht dat een groot deel van de 391 geplande starts en landingen niet door kan gaan. Op de luchthaven van Stuttgart kunnen helemaal geen reguliere passagiersvluchten plaatsvinden en de luchthaven Keulen-Bonn schrapt honderd van de in totaal 148 vluchten die stonden gepland.
De nieuwste staking onder het grondpersoneel treft naar schatting 89.000 passagiers. Medewerkers op de luchthaven Keulen-Bonn legden donderdagavond het werk al neer. In Düsseldorf begon de staking in de nacht van donderdag op vrijdag om 03.00 uur.
Vakbond Verdi riep eerder deze week op tot een nieuwe staking. Eerdere werkonderbrekingen zorgden ook al voor veel overlast bij reizigers op de luchthaven van Düsseldorf, waar ook veel Nederlandse vakantiegangers op het vliegtuig stappen. Verdi is in een langslepend cao-conflict verwikkeld met werkgevers over een hoger loon en een verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor onder meer beveiligers en bagageafhandelaars.
Op maandag werd het vliegverkeer in Duitsland nog fors ontregeld door stakingen van beveiligers op de luchthavens van Berlijn, Hamburg, Hannover en Bremen. Door die acties kwamen veel vluchten te vervallen en werden tienduizenden reizigers getroffen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
4 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
6 uur geleden