Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden vluchten geschrapt door staking Duitse luchthavens

Honderden vluchten geschrapt door staking Duitse luchthavens

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een staking op Duitse luchthavens zorgt opnieuw voor veel verstoorde en geannuleerde vluchten. Het vliegveld van Düsseldorf verwacht dat een groot deel van de 391 geplande starts en landingen niet door kan gaan. Op de luchthaven van Stuttgart kunnen helemaal geen reguliere passagiersvluchten plaatsvinden en de luchthaven Keulen-Bonn schrapt honderd van de in totaal 148 vluchten die stonden gepland.

De nieuwste staking onder het grondpersoneel treft naar schatting 89.000 passagiers. Medewerkers op de luchthaven Keulen-Bonn legden donderdagavond het werk al neer. In Düsseldorf begon de staking in de nacht van donderdag op vrijdag om 03.00 uur.

Vakbond Verdi riep eerder deze week op tot een nieuwe staking. Eerdere werkonderbrekingen zorgden ook al voor veel overlast bij reizigers op de luchthaven van Düsseldorf, waar ook veel Nederlandse vakantiegangers op het vliegtuig stappen. Verdi is in een langslepend cao-conflict verwikkeld met werkgevers over een hoger loon en een verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor onder meer beveiligers en bagageafhandelaars.

Op maandag werd het vliegverkeer in Duitsland nog fors ontregeld door stakingen van beveiligers op de luchthavens van Berlijn, Hamburg, Hannover en Bremen. Door die acties kwamen veel vluchten te vervallen en werden tienduizenden reizigers getroffen.

Meer uit Buitenland

Japan zet belangrijke stap naar herstart grootste kerncentrale

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.

35 minuten geleden
UNICEF: ondanks bestand Gaza worden dagelijks 2 kinderen gedood

GENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.

38 minuten geleden
Oekraïne vraagt tijd en ruimte voor bestuderen vredesplan

KYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.

1 uur geleden
Duitse minister Wadephul: er ligt geen vredesplan voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) ziet het 28-puntenplan van de VS en Rusland voor vrede in Oekraïne niet als een vredesplan. "Het is een lijst met kwesties die dringend besproken moeten worden tussen Oekraïne en Rusland", zei hij voor het begin van een bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordigers van de Indo-Pacifische regio.

1 uur geleden
Kallas haalt uit naar China voor hulp aan Russische oorlog

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vrijdag uitgehaald naar China. Het land zegt neutraal te zijn, maar helpt de Russen in hun oorlog in Oekraïne met producten die zowel voor militaire als civiele doeleinden kunnen worden gebruikt, zei ze. "Bovendien werken China en Rusland samen aan een hervorming van de wereldwijde economische en veiligheidsorde", zei Kallas in haar openingstoespraak van het Indo-Pacifisch Ministerieel Forum in Brussel.

2 uur geleden
Meerdere gewonden bij aanval van beer op schoolklas in Canada

OTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
EBU wijzigt stemprocedure Eurovisie Songfestival

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.

3 uur geleden