Honderden vluchten geannuleerd om stakingen Düsseldorf en Keulen
KEULEN/DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Vanwege de vrijdag al door vakbonden Verdi en Komba aangekondigde stakingen vervallen op Köln Bonn Airport 131 passagiersvluchten (66 vertrekkende en 65 arriverende) tussen maandag 06.00 uur en dinsdag 06.00 uur, meldt de Duitse luchthaven op Twitter.
Ook op het vliegveld van Düsseldorf wordt in dezelfde periode gestaakt,. Daar dienen passagiers rekening te houden met zo'n 200 afgelaste vluchten, schat Düsseldorf Airport. De Hamburger Morgenpost meldt dat in Hamburg eveneens vluchten zullen sneuvelen door de stakingen. Het zou om minstens twintig passagiersvluchten gaan.
Aanleiding voor de stakingen zijn de onderhandelingen voor werknemers in de publieke sector op federaal en gemeentelijk niveau, evenals de landelijke onderhandelingen voor werknemers in de luchtvaartbeveiliging. Volgens Andrea Becker van Verdi hebben werknemers tot nog toe "geen acceptabel bod" ontvangen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.
5 minuten geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.
3 uur geleden