Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Turken uit aardbevingsgebied melden zich voor visum

Honderden Turken uit aardbevingsgebied melden zich voor visum

DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen uit het aardbevingsgebied in Turkije hebben zich tot nu toe bij de Nederlandse ambassade in Ankara aangemeld met een verzoek voor een visum om tijdelijk naar familie in Nederland te gaan. De mails met de aanvragen worden met voorrang doorgestuurd naar de internationale organisatie VFS Global, die wereldwijd visa verzorgt, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze krijgen dan sneller een afspraak.

Het departement had de versnelling van het begin van de visumprocedure volgens de woordvoerder vorige week al op de site gezet. De maatregel geldt alleen voor mensen met de Turkse nationaliteit die een partner of familie in Nederland hebben.

De voorrang bij een aanvraag vanuit Turkije betekent niet dat de regels en voorwaarden voor een visum zijn versoepeld, benadrukt de woordvoerder. Het kabinet heeft daar nog geen besluit over genomen, zo gaven minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) eerder aan. Zij wilden eerst onderzoeken hoe zo'n maatregel zou uitpakken en overleggen met andere landen. Duitsland en België hebben al wel geregeld dat slachtoffers vanuit het aardbevingsgebied sneller naar familie of vrienden kunnen gaan.

Door de aardbevingen in Turkije en Syrië zijn zeker anderhalf miljoen mensen dakloos geraakt.

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen beginnen aan protestmars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De duizenden mensen die zich zaterdagmiddag verzamelden op de Dam in Amsterdam zijn begonnen aan een protestmars door de hoofdstad. Zij doen dit omdat ze het niet eens zijn met het kabinet.

17 minuten geleden
Duizenden mensen op Dam voor betoging tegen kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam voor een betoging tegen het kabinet. De organisatie van De Straat Op meldt er "genoeg" van te hebben dat "extreemrechtse angstzaaiers en populisten de politieke agenda bepalen. Zij bedreigen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: een betaalbaar huis, een leefbare wereld, gelijke rechten voor iedereen en een open democratie. Kortom: onze burgerrechten."

38 minuten geleden
Ontvoerde Jeffrey en Emma worden woensdag herdacht in Beerta

BEERTA (ANP) - De ontvoerde kinderen Jeffrey en Emma worden woensdagavond herdacht tijdens een herdenkingstocht in Beerta, meldt een woordvoerder van Namens de Familie. De tocht is volgens haar geïnitieerd door de familie, die ondersteuning krijgt van de gemeenten Oldambt en Eemsdelta.

21 uur geleden
Kabinet wil behalve vliegbasis ook nieuwe kazerne in Flevoland

DEN HAAG (ANP) - Behalve een vliegbasis voor F-35 gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport krijgt Flevoland ook een nieuwe kazerne bij Zeewolde. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie. Verder komt er nieuwe munitieopslag in Staphorst en in het Friese Kollumerwaard. En de activiteiten op vliegbasis Deelen bij Arnhem worden flink opgeschroefd.

21 uur geleden
Vindicat verbreekt banden met dispuut na incident met brandwonden

GRONINGEN (ANP) - De Groningse studentenvereniging Vindicat heeft de banden verbroken met het dispuut TYR nadat een ouderejaars met een "gloeiend voorwerp" brandwonden had veroorzaakt bij tien eerstejaarsleden. Eén slachtoffer had brandwonden in het gezicht.

22 uur geleden
FDF met tractors in Maastricht, eist stop stikstofplannen

MAASTRICHT (ANP) - Leden van boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) zijn vrijdag met tractors naar het Limburgse provinciehuis in Maastricht gekomen. Zij zijn daar om te protesteren tegen plannen van de provincie om de stikstofuitstoot terug te dringen.

23 uur geleden
Meer onderzoek nodig naar geheime stukken in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam wil dat er in de mondkapjeszaak rond Sywert van Lienden meer onderzoek wordt gedaan naar wat er is gebeurd met vertrouwelijke documenten die op in beslag genomen computers stonden. Voor correspondentie met (toenmalige) advocaten geldt dat alleen een zogeheten geheimhoudersofficier deze mag inzien. De rechtbank heeft vrijdag besloten dat het Openbaar Ministerie een nadere toelichting daarop moet geven en "hoe in concreto is omgegaan met verschoningsgerechtigd materiaal".

23 uur geleden