Honderden toeristen geëvacueerd uit Machu Picchu in Peru
LIMA (ANP/AFP) - Bijna zevenhonderd toeristen zijn zaterdag geëvacueerd uit de voormalige Inca-nederzetting Machu Picchu, meldt de Peruaanse regering. Ze zijn met de trein overgebracht naar de nabijgelegen stad Ollantaytambo na acties van bewoners tegen de privatisering van de kaartverkoop voor het archeologische complex.
Tegenstanders zijn donderdag een grote stakingsactie begonnen tegen het besluit van het ministerie van Cultuur om een particuliere tussenpersoon in te schakelen voor de onlinekaartverkoop. Volgens de actievoerders strijkt het bedrijf, Joinnus, via het nieuwe systeem tot 3,2 miljoen dollar (bijna 3 miljoen euro) per jaar aan commissies op. "Wij zijn tegen de systematische privatisering van Machu Picchu. De organisaties eisen de annulering van het contract met Joinnus", zegt Darwin Baca, voormalig burgemeester van het Machu Picchu-district.
Veel bedrijven hebben sinds donderdag de deuren gesloten en spoorwegexploitant Ferrocarril Transandino heeft vrijdag de verbinding naar het terrein stilgelegd om de demonstraties.
De regering laat weten via het nieuwe verkoopsysteem de stroom toeristen richting Machu Picchu, dat sinds 1983 op de werelderfgoedlijst van UNESCO staat, te willen indammen. Peru vreest dat de Inca-nederzetting anders door een overschot aan bezoekers schade oploopt en van de UNESCO-lijst wordt geschrapt.
De stad werd in de vijftiende eeuw in het midden van een tropisch regenwoud gebouwd en bestaat uit ongeveer tweehonderd gebouwen. Jaarlijks komen honderdduizenden toeristen van over de hele wereld naar Peru om Machu Picchu te bekijken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
5 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
6 uur geleden