
Honderden steunen Assange tijdens protestmars in Londen
LONDEN (ANP/AFP) - Honderden aanhangers van WikiLeaks-oprichter Julian Assange zijn zaterdag in Londen de straat op gegaan om steun te betuigen aan de omstreden klokkenluider. Ze liepen mee tijdens een protestmars, die vertrok vanaf de Australische ambassade en eindigde op Parliament Square. Maandag zijn de eerste hoorzittingen in het proces tegen Assange.
Ook liepen enkele beroemdheden mee met de mars, onder wie oud-bandlid van Pink Floyd Roger Waters, popzangeres Chrissy Hynde en modeontwerpster Vivienne Westwood. De vader van Assange, John Stipton, sprak de menigte toe en zei "niet te begrijpen waarom Julian hier in de gevangenis zit". Assange zit in Londen een celstraf uit omdat hij eerder de voorwaarden van zijn borgtocht heeft geschonden.
De oprichter van klokkenluiderwebsite WikiLeaks probeert uitlevering aan de VS te voorkomen. Die beschuldigen hem ervan geheimen van het Amerikaanse ministerie van Defensie te hebben gestolen en verspreid. In totaal zijn achttien aanklachten tegen hem ingediend.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - In Parijs heerst in de nacht van zaterdag op zondag her en der een gespannen sfeer na winst van voetbalclub Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League. Bij ongeregeldheden in en rond de Franse hoofdstad zijn al zeker 131 mensen opgepakt, melden verschillende Franse media.
25 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Verenigde Koninkrijk gaat 1,5 miljard pond (1,75 miljard euro) investeren in de bouw van zes munitiefabrieken. Daarmee wil Londen zijn defensie-industrie versterken en de wapenvoorraden aanvullen om aan de toenemende vraag te voldoen, heeft het ministerie van Defensie zaterdag bekendgemaakt.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Een groep uitgehongerde Palestijnen heeft in de Gazastrook een konvooi van de Verenigde Naties met voedselhulp gestopt, schrijft het Wereldvoedselprogramma (WFP) op X. 77 vrachtwagens werden geplunderd.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt een reactie te hebben ingediend bij de bemiddelaars op het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Het is niet bekend wat er in het antwoord staat, maar in een verklaring op Telegram verwerpt de Palestijnse beweging het plan in elk geval niet.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vliegt woensdagavond naar Washington om een bezoek te brengen aan de Amerikaanse president Donald Trump. De twee treffen elkaar voor het eerst sinds het aantreden van Merz.
9 uur geleden