Honderden reisbranchemedewerkers mogelijk aan de slag op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Medewerkers van reisbureaus en andere reisorganisaties kunnen deze zomer mogelijk bijspringen op Schiphol om te helpen de drukte in goede banen te leiden. Dat zegt reisbranchevereniging ANVR, die samen met vakbonden FNV en CNV kijkt naar de mogelijkheden om snel honderden werknemers tijdelijk aan de slag te krijgen op de luchthaven.
"Nu het de komende periode niet mogelijk is om reizen te verkopen voor de zomermaanden, kunnen we de medewerkers inzetten om te proberen zoveel mogelijk reizen door te laten gaan", aldus Frank Radstake, verantwoordelijk voor arbeidszaken bij de ANVR. Hij legt uit dat de zomer normaal een hele drukke periode is voor de reisbranche omdat mensen dan veel lastminutes boeken. Maar door de beperkte capaciteit op Schiphol zijn die lastminutes er nu eigenlijk niet.
Waar de tijdelijke krachten precies kunnen helpen op het vliegveld hangt volgens Radstake af van waar de meeste vraag is. Hij weet dat de roep om personeel vooral groot is bij de security, maar voor het werken daar is ook de meeste training vereist, erkent hij. Bekend is dat Schiphol ook vaak kantoormedewerkers op drukke momenten laat bijspringen. Er moeten dus wel functies zijn waar hulp mogelijk is.
Screeningproces
Radstake zegt ook dat het waarschijnlijk behoorlijk wat vraagt van het screeningproces dat wordt gebruikt door de luchthaven. Het kan namelijk weken duren voor iemand aan het werk kan bij de security. De partijen willen dan ook snel met Schiphol om tafel om concrete afspraken te maken over de detachering van reisbranchemedewerkers.
Een woordvoerster van de luchthaven zegt dat Schiphol het voorstel heeft ontvangen en doorstuurt naar de beveiligings- en afhandelingsbedrijven. Schiphol gaf eerder aan de verwachte drukte op het vliegveld niet aan te kunnen vanwege personeelstekorten bij vooral de security en de bagageafhandeling. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen.
FNV en CNV zijn positief over het idee, maar ze vinden het wel belangrijk dat alles dan goed wordt geregeld. "Wij vinden het belangrijk dat het op vrijwillige basis is en dat reisprofessionals dus wel zelf de keuze hebben of ze zich hiervoor beschikbaar willen stellen", zegt CNV-bestuurder Sijtze de Bruine in een gezamenlijke verklaring. "En daarnaast mag er geen concurrentie op arbeidsvoorwaarden plaatsvinden", vult FNV-bestuurder Mohamed Gafki aan. "De medewerkers die worden gedetacheerd door de reisbedrijven bij Schiphol moeten ook de zomerbonus krijgen, zoals die is afgesproken met de bonden."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
7 uur geleden