Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden reisbranchemedewerkers mogelijk aan de slag op Schiphol

Honderden reisbranchemedewerkers mogelijk aan de slag op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Medewerkers van reisbureaus en andere reisorganisaties kunnen deze zomer mogelijk bijspringen op Schiphol om te helpen de drukte in goede banen te leiden. Dat zegt reisbranchevereniging ANVR, die samen met vakbonden FNV en CNV kijkt naar de mogelijkheden om snel honderden werknemers tijdelijk aan de slag te krijgen op de luchthaven.

"Nu het de komende periode niet mogelijk is om reizen te verkopen voor de zomermaanden, kunnen we de medewerkers inzetten om te proberen zoveel mogelijk reizen door te laten gaan", aldus Frank Radstake, verantwoordelijk voor arbeidszaken bij de ANVR. Hij legt uit dat de zomer normaal een hele drukke periode is voor de reisbranche omdat mensen dan veel lastminutes boeken. Maar door de beperkte capaciteit op Schiphol zijn die lastminutes er nu eigenlijk niet.

Waar de tijdelijke krachten precies kunnen helpen op het vliegveld hangt volgens Radstake af van waar de meeste vraag is. Hij weet dat de roep om personeel vooral groot is bij de security, maar voor het werken daar is ook de meeste training vereist, erkent hij. Bekend is dat Schiphol ook vaak kantoormedewerkers op drukke momenten laat bijspringen. Er moeten dus wel functies zijn waar hulp mogelijk is.

Screeningproces

Radstake zegt ook dat het waarschijnlijk behoorlijk wat vraagt van het screeningproces dat wordt gebruikt door de luchthaven. Het kan namelijk weken duren voor iemand aan het werk kan bij de security. De partijen willen dan ook snel met Schiphol om tafel om concrete afspraken te maken over de detachering van reisbranchemedewerkers.

Een woordvoerster van de luchthaven zegt dat Schiphol het voorstel heeft ontvangen en doorstuurt naar de beveiligings- en afhandelingsbedrijven. Schiphol gaf eerder aan de verwachte drukte op het vliegveld niet aan te kunnen vanwege personeelstekorten bij vooral de security en de bagageafhandeling. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen.

FNV en CNV zijn positief over het idee, maar ze vinden het wel belangrijk dat alles dan goed wordt geregeld. "Wij vinden het belangrijk dat het op vrijwillige basis is en dat reisprofessionals dus wel zelf de keuze hebben of ze zich hiervoor beschikbaar willen stellen", zegt CNV-bestuurder Sijtze de Bruine in een gezamenlijke verklaring. "En daarnaast mag er geen concurrentie op arbeidsvoorwaarden plaatsvinden", vult FNV-bestuurder Mohamed Gafki aan. "De medewerkers die worden gedetacheerd door de reisbedrijven bij Schiphol moeten ook de zomerbonus krijgen, zoals die is afgesproken met de bonden."

Meer uit Financieel

FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

44 minuten geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

44 minuten geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

1 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

2 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

3 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

3 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

5 uur geleden