Honderden reisbranchemedewerkers mogelijk aan de slag op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Medewerkers van reisbureaus en andere reisorganisaties kunnen deze zomer mogelijk bijspringen op Schiphol om te helpen de drukte in goede banen te leiden. Dat zegt reisbranchevereniging ANVR, die samen met vakbonden FNV en CNV kijkt naar de mogelijkheden om snel honderden werknemers tijdelijk aan de slag te krijgen op de luchthaven.
"Nu het de komende periode niet mogelijk is om reizen te verkopen voor de zomermaanden, kunnen we de medewerkers inzetten om te proberen zoveel mogelijk reizen door te laten gaan", aldus Frank Radstake, verantwoordelijk voor arbeidszaken bij de ANVR. Hij legt uit dat de zomer normaal een hele drukke periode is voor de reisbranche omdat mensen dan veel lastminutes boeken. Maar door de beperkte capaciteit op Schiphol zijn die lastminutes er nu eigenlijk niet.
Waar de tijdelijke krachten precies kunnen helpen op het vliegveld hangt volgens Radstake af van waar de meeste vraag is. Hij weet dat de roep om personeel vooral groot is bij de security, maar voor het werken daar is ook de meeste training vereist, erkent hij. Bekend is dat Schiphol ook vaak kantoormedewerkers op drukke momenten laat bijspringen. Er moeten dus wel functies zijn waar hulp mogelijk is.
Screeningproces
Radstake zegt ook dat het waarschijnlijk behoorlijk wat vraagt van het screeningproces dat wordt gebruikt door de luchthaven. Het kan namelijk weken duren voor iemand aan het werk kan bij de security. De partijen willen dan ook snel met Schiphol om tafel om concrete afspraken te maken over de detachering van reisbranchemedewerkers.
Een woordvoerster van de luchthaven zegt dat Schiphol het voorstel heeft ontvangen en doorstuurt naar de beveiligings- en afhandelingsbedrijven. Schiphol gaf eerder aan de verwachte drukte op het vliegveld niet aan te kunnen vanwege personeelstekorten bij vooral de security en de bagageafhandeling. Dat is ook de reden dat luchtvaartmaatschappijen deze zomer veel vluchten moeten schrappen.
FNV en CNV zijn positief over het idee, maar ze vinden het wel belangrijk dat alles dan goed wordt geregeld. "Wij vinden het belangrijk dat het op vrijwillige basis is en dat reisprofessionals dus wel zelf de keuze hebben of ze zich hiervoor beschikbaar willen stellen", zegt CNV-bestuurder Sijtze de Bruine in een gezamenlijke verklaring. "En daarnaast mag er geen concurrentie op arbeidsvoorwaarden plaatsvinden", vult FNV-bestuurder Mohamed Gafki aan. "De medewerkers die worden gedetacheerd door de reisbedrijven bij Schiphol moeten ook de zomerbonus krijgen, zoals die is afgesproken met de bonden."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
15 uur geleden