Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden ravers behandeld tijdens technoparade in Berlijn

Honderden ravers behandeld tijdens technoparade in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.

De meeste gevallen hadden volgens de brandweer te maken met "klassieke symptomen" van alcohol- of drugsgerelateerde aandoeningen. Sommige ravers waren er ernstig aan toe en moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. De medische dienst van de organisatie meldde dat ze "enkele honderden patiënten" hebben behandeld, in nauwe samenwerking met de brandweer.

Volgens de organisatoren van de parade namen zaterdag zo'n 200.000 mensen deel aan de technoparade in het centrum van Berlijn. De politie hield het op ruim 100.000. Ondanks het regenachtige weer werd er tot laat in de avond feestgevierd. De autoriteiten omschreven het evenement voor het overige als "vreedzaam en zonder incidenten".

Meer uit Buitenland

Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

1 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

1 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

3 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

4 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

7 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

8 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

9 uur geleden