Honderden protesterende boeren blokkeren snelwegen in België
HALLE (ANP) - In België zijn sinds zondagavond honderden boeren op de been, met talloze geblokkeerde snelwegen tot gevolg. Ook maandagochtend wordt grote verkeershinder verwacht. Sinds zondagmiddag blokkeren zo'n vierhonderd tractoren in Wallonië de E411 en E42 tussen Namen en Weyler bij het knooppunt Daussoulx. Landbouworganisatie Fédération des Jeunes Agriculteurs (FJA) heeft aangekondigd dat de boeren pas na de ochtendspits op maandag vertrekken.
Ook elders in Wallonië werden veel wegen geblokkeerd, zoals op de snelweg E19 van Nijvel richting Brussel en op de Brusselse ring bij Halle zou de weg bezet zijn door boeren en hun tractoren. In de zuidoostelijke provincie Luxemburg was een colonne tractoren aanwezig op de N4 richting Namen, waardoor de rijbaan werd afgesloten.
Na boerenprotesten in Duitsland en Frankrijk voeren nu ook de Belgische boeren actie tegen het beleid van hun regering. In Wallonië willen de boeren een week lang wegen gaan blokkeren, om burgers bewust te maken van de problemen waarmee de sector worstelt. In Vlaanderen zijn er vooralsnog geen grote acties gepland.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
2 uur geleden