Honderden politieagenten uit protest ziek in Marseille
MARSEILLE (ANP) - Bijna zeshonderd politieagenten hebben zich in Marseille ziek gemeld uit protest tegen de arrestatie van een collega. Een agent van de oproerpolitie is aangehouden omdat hij tijdens de recente hevige nachtelijke onlusten 2 juli een 21-jarige man zou hebben mishandeld. Een vakbond heeft de politiemensen in de stad opgeroepen tot stiptheidsacties en minimaal te werken.
Volgens plaatselijke media merkt het publiek al dat er onvoldoende politiemensen zijn. Op sommige politiebureaus kan geen aangifte meer worden gedaan. Op politiebureaus in vier van de zestien arrondissementen van de metropool wordt volgens de krant La Provence geen eens meer de telefoon beantwoord.
De beschuldiging van de agent is volgens veel collega's in heel het land onacceptabel. Er is voor de verdachte politieman een inzamelingsacties gestart die in korte tijd al 34.000 euro heeft opgebracht. Een van de agenten die zich ziek heeft gemeld, zei tegen een krant dat hij "'niet meer kan, en misschien helemaal ophoudt bij de politie. Ik ben agent geworden met een roeping om het land, personen en eigendommen te beschermen, maar we krijgen er niet meer de middelen voor en we krijgen geen steun uit de hiërarchie en geen steun uit de politiek".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.
33 minuten geledenKHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Rebellen in het Afrikaanse Soedan zeggen dat ze hebben ingestemd met een bestand dat humanitaire hulp mogelijk moet maken. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) vechten al ruim twee jaar een oorlog uit met het leger.
53 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt te zijn begonnen aan een reeks luchtaanvallen op Hezbollah in het zuiden van Libanon. Israël had de beschietingen eerder op de dag al aangekondigd en burgers opgeroepen het gebied te verlaten.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de officieuze opening van de VN-klimaattop in zijn land aangegrepen voor een tirade tegen desinformatie over het klimaat. "Extremisten verspreiden nepnieuws voor hun eigen electorale gewin", zei hij in Belém tegen zijn toehoorders, zonder namen te noemen.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft regeringsleiders in het Braziliaanse Belém ervan langs gegeven, omdat ze er niet in slagen de opwarming van de aarde onder de 1,5 graad te houden. "Dat is moreel falen en dodelijke nalatigheid", zei hij vanaf het podium op de top voor tientallen regeringsleiders. Die bijeenkomst gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint.
1 uur geledenBONN (ANP) - Het jaar 2025 komt naar verwachting in de top drie terecht van warmste jaren ooit. Dat heeft de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) berekend. De VN-organisatie denkt niet dat dit jaar het hitterecord van 2024 gaat verbreken. Wel wordt dit jaar waarschijnlijk het op een na of op twee na warmste jaar ooit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor het Congres. De 85-jarige prominente Democraat zit sinds 1987 namens de staat Californië in het Huis van Afgevaardigden en was daar jarenlang voorzitter van.
1 uur geleden