Honderden nieuwe plekken voor asielzoekers gevonden
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten hebben opnieuw enkele honderden opvangplekken voor asielzoekers gevonden. Zo komt er aan de rand van Simpelveld in Limburg een 'wachtkamer' voor maximaal driehonderd mensen. Capelle aan den IJssel heeft een hotel aangewezen waar tot 295 mensen kunnen worden opgevangen. In Voorburg komen ongeveer tweehonderd asielzoekers in een hotel tegenover het station.
De tijdelijke locaties moeten de druk op het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel helpen verminderen.
Simpelveld bouwt een zogenoemde Tijdelijke Gemeentelijke Opvang aan de Nijswillerweg. Dat is een wachtkamer, waar mensen kunnen verblijven voor wie nog geen plek is in een asielzoekerscentrum. Het complex gaat op 14 oktober open en is maximaal twee jaar beschikbaar. Volgens de gemeente komen er geen mensen uit veilige landen. Simpelveld moet op grond van de spreidingswet 55 asielzoekers opvangen, onder wie vijf minderjarigen zonder begeleider.
Capelle aan den IJssel heeft het NH-Hotel aan de Barbizonlaan aangewezen als de geschiktste locatie om tot 295 asielzoekers op te vangen. Ongeveer honderd van hen verblijven nu iets verderop in de straat. De Zuid-Hollandse gemeente moet 344 asielzoekers, onder wie 29 alleenreizende minderjarigen, opvang bieden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.
3 uur geleden