Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden miljoenen voor nieuwe regiodeals

Honderden miljoenen voor nieuwe regiodeals

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt ruim 386 miljoen euro beschikbaar aan 22 regio's voor de uitvoering van plannen die leven, wonen en werken van inwoners en ondernemers verbeteren. Ook in deze vijfde ronde van de zogenoemde regiodeals stond de vraag centraal of de aanpak de brede welvaart van inwoners en ondernemers in de betreffende regio vooruit helpt.

In deze kabinetsperiode is 900 miljoen euro beschikbaar, later dit jaar volgt nog een zesde ronde. In de vier eerdere ronden zijn 44 regiodeals van start gegaan. De nationale en regionale overheden willen hiermee bouwen aan "bestaanszekerheid, leefbaarheid en gemeenschapszin".

De verschillen tussen regio's in Nederland zijn te groot, legt demissionair minister Hugo de Jonge van Binnenlandse Zaken uit. Met de regiodeals "maken we werk van gelijke kansen op goed wonen, leven en werken, waar je ook woont", schrijft hij. Regio's kunnen het geld bijvoorbeeld steken in onderwijs dat beter aansluit op de lokale arbeidsmarkt, een gezondere woonomgeving of betere bereikbaarheid.

De 22 geselecteerde regio's vormen een "evenwichtige" mix tussen plattelandsgebieden, de stedelijke omgeving, Caribisch Nederland en regio's aan de grens, aldus het ministerie. Het Rijk financiert per regio maximaal de helft van de benodigde investering, met 40 miljoen euro als plafond.

Meer uit Politiek

Jetten blij met steunpakket Oekraïne en nieuwe sancties Rusland

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".

10 uur geleden
Rechtse initiatiefwet: schrap voorrang statushouders op huurhuis

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.

10 uur geleden
Kabinet vraagt te veel van werkenden, vinden GL-PvdA en JA21

DEN HAAG (ANP) - De lastenverzwaringen die het kabinet-Jetten wil doorvoeren, raken werkenden onevenredig hard, vindt zowel JA21 als GroenLinks-PvdA. De twee oppositiepartijen waar het minderheidskabinet het meest van afhankelijk is voor steun in de Tweede Kamer, maakten dit bezwaar in het Kamerdebat over de voorjaarsnota.

10 uur geleden
Oppositie kritisch op energiepakket, oneens over extra plannen

DEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.

1 dag geleden
Groot deel Kamer kritisch over kansrijk schooladvies

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.

1 dag geleden
VVD vindt terughoudendheid in energiepakket kabinet 'verstandig'

DEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.

1 dag geleden
Klaver: kabinet maakt leven mensen duurder tijdens energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.

1 dag geleden