Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden miljoenen voor nieuwe regiodeals

Honderden miljoenen voor nieuwe regiodeals

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt ruim 386 miljoen euro beschikbaar aan 22 regio's voor de uitvoering van plannen die leven, wonen en werken van inwoners en ondernemers verbeteren. Ook in deze vijfde ronde van de zogenoemde regiodeals stond de vraag centraal of de aanpak de brede welvaart van inwoners en ondernemers in de betreffende regio vooruit helpt.

In deze kabinetsperiode is 900 miljoen euro beschikbaar, later dit jaar volgt nog een zesde ronde. In de vier eerdere ronden zijn 44 regiodeals van start gegaan. De nationale en regionale overheden willen hiermee bouwen aan "bestaanszekerheid, leefbaarheid en gemeenschapszin".

De verschillen tussen regio's in Nederland zijn te groot, legt demissionair minister Hugo de Jonge van Binnenlandse Zaken uit. Met de regiodeals "maken we werk van gelijke kansen op goed wonen, leven en werken, waar je ook woont", schrijft hij. Regio's kunnen het geld bijvoorbeeld steken in onderwijs dat beter aansluit op de lokale arbeidsmarkt, een gezondere woonomgeving of betere bereikbaarheid.

De 22 geselecteerde regio's vormen een "evenwichtige" mix tussen plattelandsgebieden, de stedelijke omgeving, Caribisch Nederland en regio's aan de grens, aldus het ministerie. Het Rijk financiert per regio maximaal de helft van de benodigde investering, met 40 miljoen euro als plafond.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

17 minuten geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

52 minuten geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

1 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

5 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

5 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

7 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

19 uur geleden