Honderden mensen wonen stille tocht bij in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben dinsdagavond meegelopen tijdens een stille tocht voor de 15-jarige jongen die donderdag werd doodgestoken in de wijk Beverwaard in Rotterdam. In het park aan de Goedenraadweg, waar de jongen vorige week overleed, sprak een familielid de menigte toe.
"Laat Joshua de laatste zijn", aldus het familielid. "Het is tijd dat wij opstaan." Volgens de vrouw hebben kinderen een betere toekomst nodig. "Vandaag is het Joshua, we weten niet wie het morgen kan zijn. Zinloos geweld moet stoppen." Ze riep de aanwezigen op geluid te maken. "Jullie moeten het eruit gillen, zodat jullie straks met positieve energie door Beverwaard lopen." Na het roerige moment volgde een minuut stilte.
Tijdens de tocht was politie en handhaving aanwezig. Mensen namen bloemen mee, die ze neerlegden bij het huis van de jongen aan de Rhijnauwensingel. Sommigen droegen witte en blauwe ballonnen bij zich, die zij rond 20.00 uur de lucht inlieten. Mensen droegen shirts waarop teksten stonden, zoals: "wees een held, stop geweld". Aan het einde van de tocht, terug bij het huis, werd rapmuziek afgespeeld.
Aanhouding
De tocht begon om 19.00 uur op de Rhijnauwensingel en ging via de Baarlopoort en Elslopoort door naar het park aan de Goedenraadweg. Rond 20.30 uur was de tocht afgelopen. Veel buurtbewoners bekeken het tafereel vanaf hun balkons of voor hun huizen.
De politie heeft vrijdag een leeftijdsgenoot aangehouden voor betrokkenheid bij het steekincident. Hij had zichzelf gemeld bij de politie. Zijn precieze rol wordt nog onderzocht.
De reden voor de fatale steekpartij was waarschijnlijk een ruzie. De even oude verdachte en het slachtoffer hadden donderdagmiddag in het park met elkaar afgesproken en messen meegenomen, meldde het OM.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
6 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
8 uur geleden