Honderden mensen vluchten voor uitgebarsten vulkaan op Java
JAKARTA (ANP/DPA) - In het oosten van het Indonesische eiland Java is de Semeru-vulkaan uitgebarsten en stoot gloeiend hete gassen en vulkanisch materiaal de lucht in. Meer dan 550 mensen in het gebied moesten hun huizen ontvluchten, zei de rampenbestrijdingsdienst dinsdag.
Er waren geen meldingen van gewonden, maar de bewoners hebben dringend mondkapjes en voedsel nodig, zei een woordvoerder van de autoriteiten. De bijna 3700 meter hoge vulkaan is de hoogste berg van Java en bevindt zich in het Nationaal Park Bromo-Tengger-Semeru. Hij is vaak actief.
In de afgelopen dagen is er al een reeks uitbarstingen geweest van de Lewotolo-vulkaan op het eiland Lembata ten oosten van Bali. 3000 mensen werden in veiligheid gebracht. Tegelijkertijd werd het waarschuwingsniveau in de regio verhoogd. De vuurberg barstte vrijdag voor het eerst sinds 2012 weer uit. Een nieuwe eruptie op zondag spuwde een askolom van bijna 4 kilometer de lucht in.
Indonesië ligt op de zogenaamde ring van vuur in de Stille Oceaan. De eilandstaat heeft bijna 130 actieve vulkanen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.
1 uur geledenRAS LAFFAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote ontploffing in een industriële zone in Qatar zijn zeker dertien doden en 66 gewonden gevallen. De explosie was zondag bij aardgasbedrijf Barzan in de industriewijk Ras Laffan, waar het grootste centrum voor vloeibaar aardgas ter wereld is gevestigd. De export van vloeibaar aardgas wordt niet door dit incident getroffen en er zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen, aldus de autoriteiten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Andy Burnham is in het Britse parlement beëdigd als parlementariër. Dit betekent dat hij officieel Keir Starmer op kan volgen als premier. Burnham won de verkiezing in het district Makerfield vorige week. Hij stelde zich speciaal verkiesbaar om het binnen zijn Labour-partij op te kunnen nemen tegen Starmer.
4 uur geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat de Straat van Hormuz geopend wordt en dat Iran inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) uitnodigt voor nieuwe inspecties, mogelijk deze week al.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse hooggerechtshof heeft oud-minister van Transport José Luis Ábalos veroordeeld tot 24 jaar cel. De oud-minister werd schuldig bevonden aan onder meer omkoping, verduistering en deelname aan een criminele organisatie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De afzwaaiende burgemeester van Manchester Andy Burnham zegt premier van het Verenigd Koninkrijk te willen worden. In een bericht op X reageert hij op het aftreden van Keir Starmer, eerder op maandagochtend. Die kondigde zijn opstappen aan nadat de druk op zijn positie sterk was toegenomen, onder meer vanwege een verwachte leiderschapsstrijd.
7 uur geleden