Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden mensen vluchten voor uitgebarsten vulkaan op Java

Honderden mensen vluchten voor uitgebarsten vulkaan op Java

JAKARTA (ANP/DPA) - In het oosten van het Indonesische eiland Java is de Semeru-vulkaan uitgebarsten en stoot gloeiend hete gassen en vulkanisch materiaal de lucht in. Meer dan 550 mensen in het gebied moesten hun huizen ontvluchten, zei de rampenbestrijdingsdienst dinsdag.

Er waren geen meldingen van gewonden, maar de bewoners hebben dringend mondkapjes en voedsel nodig, zei een woordvoerder van de autoriteiten. De bijna 3700 meter hoge vulkaan is de hoogste berg van Java en bevindt zich in het Nationaal Park Bromo-Tengger-Semeru. Hij is vaak actief.

In de afgelopen dagen is er al een reeks uitbarstingen geweest van de Lewotolo-vulkaan op het eiland Lembata ten oosten van Bali. 3000 mensen werden in veiligheid gebracht. Tegelijkertijd werd het waarschuwingsniveau in de regio verhoogd. De vuurberg barstte vrijdag voor het eerst sinds 2012 weer uit. Een nieuwe eruptie op zondag spuwde een askolom van bijna 4 kilometer de lucht in.

Indonesië ligt op de zogenaamde ring van vuur in de Stille Oceaan. De eilandstaat heeft bijna 130 actieve vulkanen.

Meer uit Buitenland

Zeker 360 aanhoudingen bij protesten in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.

36 minuten geleden
Trump zegt UFC-baas als nieuwe woordvoerder Witte Huis te willen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).

39 minuten geleden
Afgezette president Paraguay aangeklaagd om rol in bankencrisis

ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.

3 uur geleden
Minister: schutter Krakau had extreemrechtse ideologieën

KRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.

3 uur geleden
Tusk: drie doden aangetroffen in woning schutter Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.

3 uur geleden
Eisenkot mag van Israëlische president gaan formeren

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.

5 uur geleden
Trump beveelt onderzoek naar 'bedreigingen' door Democraten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".

6 uur geleden