Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden mensen vluchten voor uitgebarsten vulkaan op Java

Honderden mensen vluchten voor uitgebarsten vulkaan op Java

JAKARTA (ANP/DPA) - In het oosten van het Indonesische eiland Java is de Semeru-vulkaan uitgebarsten en stoot gloeiend hete gassen en vulkanisch materiaal de lucht in. Meer dan 550 mensen in het gebied moesten hun huizen ontvluchten, zei de rampenbestrijdingsdienst dinsdag.

Er waren geen meldingen van gewonden, maar de bewoners hebben dringend mondkapjes en voedsel nodig, zei een woordvoerder van de autoriteiten. De bijna 3700 meter hoge vulkaan is de hoogste berg van Java en bevindt zich in het Nationaal Park Bromo-Tengger-Semeru. Hij is vaak actief.

In de afgelopen dagen is er al een reeks uitbarstingen geweest van de Lewotolo-vulkaan op het eiland Lembata ten oosten van Bali. 3000 mensen werden in veiligheid gebracht. Tegelijkertijd werd het waarschuwingsniveau in de regio verhoogd. De vuurberg barstte vrijdag voor het eerst sinds 2012 weer uit. Een nieuwe eruptie op zondag spuwde een askolom van bijna 4 kilometer de lucht in.

Indonesië ligt op de zogenaamde ring van vuur in de Stille Oceaan. De eilandstaat heeft bijna 130 actieve vulkanen.

Meer uit Buitenland

Spanning rond nipte verkiezingsuitslag in Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.

1 uur geleden
Eerste ronde gesprekken VS en Iran in Zwitserland afgerond

BÜRGENSTOCK (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaars Pakistan en Qatar melden dat de eerste ronde van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran is afgerond. In een gezamenlijke verklaring van de bemiddelaars staat dat een stappenplan overeengekomen is om binnen zestig dagen tot een definitieve vredesdeal te komen. Technische gesprekken over de deal zullen de rest van de week plaatsvinden in Zwitserland.

2 uur geleden
Rechtse pro-Trump-kandidaat wint Colombiaanse verkiezingen

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia gewonnen. De uitslag van meer dan 99 procent van de stembussen is inmiddels binnen en de Trump-aanhanger gaat aan kop met 49,67 procent van de stemmen.

4 uur geleden
Diplomaat: delegatie Iran blijft in gesprek met VS in Zwitserland

LUZERN (ANP/AFP) - Iran voert in Zwitserland nog steeds gesprekken met de Verenigde Staten, met bemiddeling van Pakistan en Qatar. De gesprekken zijn gericht op het beëindigen van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei een diplomaat die op de hoogte is van de onderhandelingen zondagavond tegen persbureau AFP.

8 uur geleden
Ramiro Valdés, sleutelfiguur in Cubaanse revolutie, overleden

HAVANA (ANP/AFP) - Ramiro Valdés, een nauwe medewerker van de gebroeders Fidel en Raúl Castro, is op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel bekendgemaakt. De Castro's waren toonaangevende figuren in de Cubaanse revolutie, die in 1959 eindigde met de afzetting van dictator Fulgencio Batista.

8 uur geleden
Iraanse media: Iran verlaat gesprekslocatie na dreigement Trump

LUZERN (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Iraanse delegatie heeft in Zwitserland de locatie van de onderhandelingen met de Verenigde Staten verlaten, melden Iraanse persbureaus Tasnim en Fars op basis van bronnen. De Iraniërs zouden zijn vertrokken uit protest tegen het dreigement dat de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de gesprekken uitte om Iran opnieuw aan te vallen.

10 uur geleden
Hezbollah-leider verwerpt Israëlische veiligheidszone in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft het idee van een Israëlische veiligheidszone in Libanon verworpen. Eerder op zondag had de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn troepen in het zuiden van het land zouden blijven "zolang dat nodig is".

10 uur geleden