Honderden mensen verlaten Santorini na aardbevingen
SANTORINI (ANP/RTR/DPA) - Veel mensen verlaten het eiland Santorini in de Egeïsche Zee nu aardbevingen daar al dagen het openbare leven verstoren. Honderden personen verzamelden zich dinsdag in een haven om naar het Griekse vasteland te vertrekken.
"Alles is dicht. Niemand werkt nu. Het hele eiland is leeggelopen", zei een inwoner die aan boord ging van een veerboot tegen persbureau Reuters. "We blijven in Athene totdat we zien hoe de situatie zich hier ontwikkelt."
Griekse media berichten dat al een derde van de bijna 16.000 inwoners is vertrokken. Er worden extra vluchten geregeld en meer veerboten ingezet. "Ik heb al dagen niet geslapen, de kinderen en vrouwen huilen. Elke vijf minuten is er een aardbeving", zei een man tegen een Griekse omroep.
Toeristen
Er vertrekken dinsdag naar verwachting nog meer mensen per vliegtuig van het eiland. Daar hebben inwoners het advies gekregen om uit de buurt te blijven van plekken waar aardverschuivingen kunnen plaatsvinden.
Santorini geldt als een populaire bestemming voor toeristen. Sommige hotels hebben uit voorzorg ook hun zwembaden geleegd.
Seismologen waarschuwen dat de aardbevingen nog dagen of weken kunnen aanhouden. Er zou op enig moment ook een zwaardere beving kunnen plaatsvinden, mogelijk met een kracht van 5.5 tot 6. Dan bestaat instortingsgevaar bij slecht gebouwde huizen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
2 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
3 uur geleden