Honderden mensen op de been uit solidariteit met protesten Iran
AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen waren zaterdag op de Dam in Amsterdam en op het 18 Septemberplein in Eindhoven op de been om steun te betuigen aan vrouwen in Iran. In Den Haag betuigden mensen op het Malieveld hun solidariteit aan de protesten in Iran en Koerdistan.
In Eindhoven ging het in ieder geval om zeker driehonderd mensen, aldus de gemeente. Op beelden van de Dam in Amsterdam waren zaterdagmiddag ook honderden mensen te zien.
In Iran gaan de afgelopen tijd woedende burgers de straat op na de dood van Mahsa Amini. Deze 22-jarige vrouw stierf nadat ze was gearresteerd voor het overtreden van de strenge kledingvoorschriften. Tijdens de demonstraties in het land, waarbij de politie vaak hard ingrijpt, zijn al vele doden gevallen.
Wereldwijd zijn er protesten gehouden uit solidariteit met de Iraniërs. Zaterdag waren er ook demonstraties in onder meer Londen en Parijs. Bij de demonstratie in Parijs waren leden van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland aanwezig.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De bewoners van de flat naast het pand in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie is geweest, kunnen komende nacht nog niet naar huis. Voor wie dat wil, wordt opvang geregeld op verschillende locaties, meldt de gemeente.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De brandweer zoekt ruim twaalf uur na de explosie in Amsterdam nog naar slachtoffers in het puin. Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio bij het Osdorpplein weten. Omdat de brandweer nog geen beeld heeft van wat er zich in het pand heeft afgespeeld omdat de hulpdiensten daar nog niet in kunnen, worden meer slachtoffers niet uitgesloten.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nog niet aan een leeftijdsgrens van 21 jaar voor gokspellen die extra risicovol zijn. Nu mag iemand van 18 al bijvoorbeeld online gokken, maar staatssecretaris Claudia van Bruggen denkt dat een hogere leeftijdsgrens hen vooral het illegale circuit induwt. Daar hebben gokkers geen enkele bescherming of doorgeleiding naar hulp of zorg, stelt zij.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Netbeheerder Liander ziet geen aanwijzing voor een gasexplosie in de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West. Een woordvoerder zegt wel een kleine slag om de arm te houden, omdat het onderzoek nog loopt en een gasexplosie nog niet 100 procent kan worden uitgesloten. Hoe lang dat onderzoek nog duurt, kon hij niet zeggen.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Op de eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, heeft Eurodac een storing, bevestigt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). In dit systeem moet informatie van asielzoekers tussen Europese landen worden uitgewisseld, maar bij een update vrijdagochtend is er een probleem ontstaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De flat naast het gebouw in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie was, is niet structureel aangetast door de ontploffing. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners kunnen echter voorlopig nog niet naar huis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geleden