Honderden mensen nemen in Leiden afscheid van 14-jarige Esmee
LEIDEN (ANP) - Honderden mensen hebben zaterdagmiddag afscheid genomen van de 14-jarige Esmee. Het meisje werd op oudejaarsdag dood aangetroffen in Leiden. Een 32-jarige man is aangehouden. Hij is volgens het Openbaar Ministerie een bekende van het slachtoffer en wordt verdacht van moord dan wel doodslag en ontucht.
Veel mensen stonden zaterdagmiddag langs de route waar de uitvaartstoet van de 14-jarige Esmee uit Hazerswoude-Rijndijk passeerde. Bij enkele huizen langs de route hing de vlag halfstok. De stoet vertrok vanaf de boerderij Elza Hoeve in Leiden en voerde naar begraafplaats Rhijnhof. Bij de boerderij, waar Esmee een verzorgpaard had en van kinds af aan kwam, werd zaterdagochtend een besloten ceremonie gehouden.
Mensen liepen mee achter de witte koets met de kist met witte paarden ervoor. Volgens woordvoerder van de familie Wilbert van der Post was het Esmees grootste droom om later bij de bereden politie te werken. De stoet bestond verder uit paarden met ruiters, auto's en een pick-uptruck met een foto van Esmee. Mensen die langs de kant van de weg stonden, legden bloemen in de open truck. Bij de begraafplaats aangekomen, lag de truck vol bloemen.
Vermist
Esmee werd donderdagavond 30 december rond middernacht als vermist opgegeven. De volgende ochtend werd ze door een groepje sporters gevonden in een speelparkje aan de Melchior Treublaan in Leiden. De politie meldde dat ze door een misdrijf om het leven is gekomen.
De politie vroeg dinsdagavond in een uitzending van Opsporing Verzocht "dringend" om informatie over onder meer de verdwenen fiets van de omgekomen tiener. Daarop kwamen er meer dan honderd tips binnen en de fiets werd woensdagavond gevonden in de Van Riebeeckhof, aan de andere kant van Leiden en niet in de buurt van de Melchior Treublaan of het Vijf Meiplein, waar het meisje mogelijk voor het laatst is gezien.
De afgelopen dagen kwamen er op de plek waar het lichaam van Esmee werd aangetroffen veel mensen samen om bloemen neer te leggen, berichtjes achter te laten of kaarsjes aan te steken.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
2 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
3 uur geleden