
Honderden mensen gegijzeld in trein Pakistan
QUETTA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Gewapende strijders hebben in Pakistan meer dan 450 mensen gegijzeld in een trein. Dat zegt een hoge overheidsfunctionaris in de regio Balochistan tegen persbureau AFP.
Eerder had het separatistische Balochistan Bevrijdingsleger (BLA) al aangegeven een trein te hebben aangevallen en mensen in gijzeling te hebben genomen. Volgens de BLA zijn de machinist en zes militairen gedood. Voor de trein werd gekaapt, zouden de aanvallers rails hebben opgeblazen om de trein te stoppen.
De getroffen trein is volgens de autoriteiten de Jaffar Express, die van Quetta naar Peshawar reed. Veiligheidstroepen zouden al zijn aangekomen op de plek van het incident. Ze zouden een operatie voorbereiden om de treinkapers uit te schakelen.
Aanslagen
Het is al decennia onrustig in het grondstofrijke Balochistan. Gewapende groepen vinden dat de plaatselijke bevolking onvoldoende profiteert van de bodemrijkdommen. Het BLA wil dat het gebied onafhankelijk wordt.
Pakistan wordt geplaagd door tal van gewapende opstandelingen en terroristische aanslagen. Begin dit jaar zijn er buitengewoon veel aanslagen, volgens de denktank Pakistan Institute for Conflict and Security Studies (PICSS). In januari waren er in Balochistan 24 aanslagen waarbij 26 doden vielen. In heel land registreerde de denktank 74 aanslagen of aanvallen van extremisten waarbij ruim negentig doden zijn gevallen, aldus Pakistaanse media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
8 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
45 minuten geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een aanklacht tegen de Spaanse oud-koning Juan Carlos wegens belastingfraude verworpen. De vader van koning Felipe werd door een groep voormalige juristen, rechters en openbaar aanklagers beschuldigd. Volgens het hof zijn er geen nieuwe feiten, bewijzen of documenten ingediend die het rechtvaardigen het onderzoek opnieuw te openen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) heeft een genocidezaak verworpen die Soedan heeft aangespannen tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Het hof in Den Haag vindt dat het niet bevoegd is te oordelen in de zaak.
3 uur geleden