Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn honderden mensen bij elkaar gekomen voor een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam. De mars wordt gehouden in het kader van een jaar oorlog in Oekraïne en is "om te protesteren tegen de Russische agressie, de oorlogsmisdaden en de bezetting", aldus de organisatie.

Net als bij een mars eerder op de dag in Den Haag werd een meterslange Oekraïense vlag uitgerold. Deelnemers hebben spandoeken bij zich met teksten zoals 'Ukraine will win' (Oekraïne zal zegevieren), 'Russia is a terrorist state' (Rusland is een terroristische staat). Een andere deelnemer heeft een vredesduif op een stok bij zich.

De demonstratie is onder meer georganiseerd door de Stichting Oekraïners in Nederland, Amnesty International en vredeorganisatie Pax. Ook de politieke partijen GroenLinks, PvdA, Partij voor de Dieren en Volt zijn bij de mars aanwezig.

Diverse sprekers

Op de Dam volgt een manifestatie met diverse sprekers, onder wie locoburgemeester Rutger Groot Wassink van Amsterdam.

In het hele land staan mensen vrijdag stil bij een jaar oorlog. Duizenden Oekraïners zijn in de Jaarbeurs in Utrecht voor een herdenking, waar onder meer videoboodschappen zijn van president Volodimir Zelenski van Oekraïne en premier Mark Rutte. In Den Haag was vrijdagmiddag een herdenkingsmars in het Eline Vere Park. In meerdere kerken wordt gebeden voor vrede en 's avonds klinken in meer dan vijftig steden in Nederland kerkklokken.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

1 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

5 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

6 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

10 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

12 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

18 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

20 uur geleden