Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn honderden mensen bij elkaar gekomen voor een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam. De mars wordt gehouden in het kader van een jaar oorlog in Oekraïne en is "om te protesteren tegen de Russische agressie, de oorlogsmisdaden en de bezetting", aldus de organisatie.

Net als bij een mars eerder op de dag in Den Haag werd een meterslange Oekraïense vlag uitgerold. Deelnemers hebben spandoeken bij zich met teksten zoals 'Ukraine will win' (Oekraïne zal zegevieren), 'Russia is a terrorist state' (Rusland is een terroristische staat). Een andere deelnemer heeft een vredesduif op een stok bij zich.

De demonstratie is onder meer georganiseerd door de Stichting Oekraïners in Nederland, Amnesty International en vredeorganisatie Pax. Ook de politieke partijen GroenLinks, PvdA, Partij voor de Dieren en Volt zijn bij de mars aanwezig.

Diverse sprekers

Op de Dam volgt een manifestatie met diverse sprekers, onder wie locoburgemeester Rutger Groot Wassink van Amsterdam.

In het hele land staan mensen vrijdag stil bij een jaar oorlog. Duizenden Oekraïners zijn in de Jaarbeurs in Utrecht voor een herdenking, waar onder meer videoboodschappen zijn van president Volodimir Zelenski van Oekraïne en premier Mark Rutte. In Den Haag was vrijdagmiddag een herdenkingsmars in het Eline Vere Park. In meerdere kerken wordt gebeden voor vrede en 's avonds klinken in meer dan vijftig steden in Nederland kerkklokken.

Meer uit Binnenland

Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

21 minuten geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

59 minuten geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

1 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

1 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

1 uur geleden
Gewapende overval op geldtransportauto in Rotterdam-Kralingen

ROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.

1 uur geleden
Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

2 uur geleden