'Honderden mensen bij grens tegengehouden om corona'
SCHIPHOL (ANP) - In de eerste zeven maanden van dit jaar heeft de Koninklijke Marechaussee bijna duizend personen aan de Nederlandse buitengrenzen geweigerd. Van hen werden er 302 teruggestuurd op basis van de inreisbeperkingen vanwege corona. Dat meldt De Telegraaf op basis van cijfers die zijn verzameld door de marechaussee op verzoek van de krant. De meeste mensen die werden teruggestuurd wegens het coronavirus waren afkomstig uit de Verenigde Staten.
"We hebben onze handen vol aan de weigeringen en onderzoeken aan de grens vanwege de Covid-19-regels", zegt een woordvoerder tegen De Telegraaf. "Daarnaast worden we overspoeld met vragen van reizigers die niet meer weten wat nu wel en niet is toegestaan."
De marechaussee zegt scherp te blijven op misstanden. "Want reizigers proberen ons vaak te slim af te zijn. Maar als de documenten niet in orde zijn, moeten we onverbiddelijk mensen terugsturen", aldus de woordvoerder.
Sinds deze week is de marechaussee extra druk, omdat Nederlanders met een buitenlandse liefde hun vriend of vriendin weer naar Nederland kunnen laten komen. "Maar pas als bewijsstukken, verklaringen en eventuele garantstellingen bij aankomst aan ons worden getoond en kunnen worden gecheckt."
Meer uit Binnenland
MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
33 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
2 uur geleden