Honderden medewerkers Google in staking op hoofdkantoor Zürich
ZÜRICH (ANP/RTR) - Honderden Zwitserse medewerkers van Google gingen woensdag in staking op het kantoor van het bedrijf in Zürich, nadat meer dan 200 van hun collega's ontslag hadden gekregen. In januari kondigde Google-moederbedrijf Alphabet plannen aan om wereldwijd 12.000 banen te schrappen. Dat komt overeen met 6 procent van het wereldwijde personeelsbestand.
Het is nog niet duidelijk of er in Nederland ook banen worden geschrapt. Bij Google Nederland was woensdag niemand bereikbaar voor commentaar.
Op het hoofdkantoor in Zürich werken ongeveer 5000 mensen. Werknemers daar legden vorige maand ook al het werk neer om te protesteren tegen de ontslaggolf. Volgens Syndicom, een vakbond voor de IT-sector, hebben meer dan 2000 personeelsleden aangeboden om hun lonen en werkuren te verminderen in een poging banenverlies te voorkomen.
Maar Google wees dit voorstel volgens de bond af. "Onze leden bij Google Zürich en alle werknemers die meededen aan de staking tonen solidariteit met de ontslagenen", zegt een woordvoerder van Syndicom.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
14 uur geleden