Honderden lopen uit solidariteit met Palestijnen door Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - Honderden mensen hebben maandagavond in Nijmegen deelgenomen aan een solidariteitsmars voor de Palestijnen. De demonstranten verzamelden zich aan het begin van de avond op Plein 1944 en liepen daarna een rondje door het centrum van de stad. Na zo'n twee uur was het protest afgelopen.
Volgens Kayleigh Hofstede van Nijmegen for Palestine, een van de organisatoren, wordt het aantal deelnemers geschat op zo'n 1200. Volgens haar was de belangstelling groter dan verwacht. Vooraf had ze gerekend op zo'n vierhonderd mensen. Met de demonstratie werd aandacht gevraagd "voor de bezetting van Palestina en de bombardementen op de Gazastrook".
"Het is heel duidelijk dat mensen in Nijmegen hier enorm om geven", zegt Hofstede. Volgens haar kwamen de mensen uit alle lagen van de samenleving. Naast mensen uit de Arabische gemeenschap waren er ook veel studenten.
Op beelden van De Gelderlander is te zien dat de mensen met Palestijnse vlaggen zwaaiden. De krant zegt dat er naar schatting achthonderd mensen deelnamen aan de protestmars.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
15 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
1 dag geleden