Honderden lopen mee met Vredesmars voor Oekraïne in Roermond
ROERMOND (ANP) - Vele honderden mensen lopen zondagmiddag mee met de zogenoemde Vredesmars voor Oekraïne in Roermond. De demonstranten worden voorafgaand aan de stille tocht onder meer toegesproken door locoburgemeester Marianne Smitsmans (GroenLinks) en leggen een krans bij het bordes van het stadhuis op de Markt. Het Oekraïense volkslied wordt gezongen, waarna één minuut stilte in acht wordt genomen. Ook spreekt een Oekraïense vrouw de menigte toe.
De stoet draagt onder meer geel-blauwe Oekraïense vlaggen mee en trekt vanaf de Markt door de binnenstad van Roermond. Veel mensen dragen rozen mee. De organisatie hoopt met deze manifestatie een "krachtige boodschap van vrede" uit te dragen, maar ook een "signaal van medeleven, tolerantie en verdraagzaamheid".
"Sinds vorige week donderdag is er een nieuwe realiteit in ons Europa. Veiligheid en stabiliteit zien er opeens heel anders uit. Een gitzwarte bladzijde in onze geschiedenis", aldus locoburgemeester Smitsmans. "Wat betekent deze oorlog voor onze veiligheid en leven? Inwoners bieden ruimte aan voor de opvang van vluchtelingen. Inwoners bellen dat ze nog een kamer overhebben. Hartverwarmend", vindt ze.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
4 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
15 uur geleden