Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden lopen mee met Vredesmars voor Oekraïne in Roermond

Honderden lopen mee met Vredesmars voor Oekraïne in Roermond

ROERMOND (ANP) - Vele honderden mensen lopen zondagmiddag mee met de zogenoemde Vredesmars voor Oekraïne in Roermond. De demonstranten worden voorafgaand aan de stille tocht onder meer toegesproken door locoburgemeester Marianne Smitsmans (GroenLinks) en leggen een krans bij het bordes van het stadhuis op de Markt. Het Oekraïense volkslied wordt gezongen, waarna één minuut stilte in acht wordt genomen. Ook spreekt een Oekraïense vrouw de menigte toe.

De stoet draagt onder meer geel-blauwe Oekraïense vlaggen mee en trekt vanaf de Markt door de binnenstad van Roermond. Veel mensen dragen rozen mee. De organisatie hoopt met deze manifestatie een "krachtige boodschap van vrede" uit te dragen, maar ook een "signaal van medeleven, tolerantie en verdraagzaamheid".

"Sinds vorige week donderdag is er een nieuwe realiteit in ons Europa. Veiligheid en stabiliteit zien er opeens heel anders uit. Een gitzwarte bladzijde in onze geschiedenis", aldus locoburgemeester Smitsmans. "Wat betekent deze oorlog voor onze veiligheid en leven? Inwoners bieden ruimte aan voor de opvang van vluchtelingen. Inwoners bellen dat ze nog een kamer overhebben. Hartverwarmend", vindt ze.

Meer uit Binnenland

Gelijkspel in Albrandswaard, en op meer plekken miniem verschil

DEN HAAG (ANP) - In de Zuid-Hollandse gemeente Albrandswaard hebben de twee grootste partijen precies evenveel stemmen gekregen. Zowel PVV als VVD ontving 3011 stemmen, volgens de voorlopige uitslag die is doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. In meer gemeenten waren de verschillen tussen de grootste partij en de tweede partij minimaal.

26 minuten geleden
Onderwijsbond: hopelijk werken aan herstel van onderwijs

UTRECHT (ANP) - De Algemene Onderwijsbond (AOb) wacht af met welk beleid D66-leider Rob Jetten komt wanneer hij premier wordt. Jetten heeft tijdens verkiezingsdebatten "meerdere keren herhaald dat er in zijn kabinet niet bezuinigd zal worden op onderwijs. Wij volgen hem kritisch en houden hem aan die belofte. De bezuinigingen moeten helemaal van tafel", zei voorzitter Coba van der Veer.

27 minuten geleden
D66 haalt PVV in als grootste partij in Tilburg

TILBURG (ANP) - D66 is de PVV voorbijgestreefd als grootste partij van de gemeente. De sociaal-liberalen kunnen nu rekenen op 20,7 procent van de stemmen, terwijl de PVV het met 16,5 procent moet doen. In 2023 waren de rollen omgedraaid. Toen was de PVV de grootste met 23,4 procent van de stemmen en kreeg D66 slechts 7,3 procent.

1 uur geleden
Tweede voorlopige prognose: zetel VVD en CDA naar FVD en CU

DEN HAAG (ANP) - VVD en CDA lijken toch ieder 1 zetel minder te krijgen dan eerder woensdagavond naar buiten kwam. FVD en de ChristenUnie zouden er ieder juist 1 zetel bij krijgen. Dat blijkt uit een nieuwe prognose van de ANP Verkiezingsdienst in de nacht van woensdag op donderdag op basis van 90 procent van de getelde stemmen, die de gemeenten hebben doorgegeven.

1 uur geleden
Tellen van stemmen in Venray gestaakt door brand

VENRAY (ANP) - In het Limburgse Venray is het tellen van de stemmen gestaakt, omdat het telteam het pand aan de Raadhuisstraat moest verlaten door een brand in het gemeentehuis. Dat meldt een medewerker van de gemeente aan het ANP. Voor zover bekend heeft iedereen het pand ongedeerd kunnen verlaten.

1 uur geleden
Ook in Leiden streeft D66 GL-PvdA voorbij

LEIDEN (ANP) - D66 is ook in Leiden de grote winnaar van de verkiezingen. De partij die in 2023 slechts 10,3 procent scoorde, kwam woensdag uit op 24,9 procent. GroenLinks-PvdA leverde flink in en daalde van 31,2 naar 24,4 procent.

2 uur geleden
GL-PvdA ondanks fors verlies nog net de grootste in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Ondanks een daling van 7,3 procentpunten blijft GroenLinks-PvdA de grootste partij van Nijmegen. De partij wordt op de voet gevolgd door D66 die steeg van 10,4 naar 25,8 procent van de stemmen.

2 uur geleden